Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

CHIROPRAKTYKA PRZEPUKLIN KRĘGOSŁUPA POZNAŃ

Chiropraktyka Mc Timoney – Corleya jest holistyczną terapią manualną. 

Chiropraktyczna metoda McTimoney-Corleya oddziałuje na cały narząd ruchu. Jej celem jest umożliwienie organizmowi przywrócenie dobrego zdrowia poprzez delikatne mobilizacje czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych. A w konsekwencji zapewnienie poprawnego działania układów: ruchowego, nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolnością organizmu ludzkiego do samoleczenia.

Należy pamiętać o fakcie, że podwichnięcia kręgów kręgosłupa powodują powstanie lawiny procesów kompensacyjnych, których znormalizowanie czy też usunięcie należy do kompetencji chiropraktyka. Poza tym zaburzenie równowagi kręgosłupa powoduje podrażnienie korzeni nerwowych, które przechodzą przez kanały międzykręgowe.

Podrażnienie tych korzeni zaburza prawidłową funkcję nerwu i oddziałuje na stan zdrowia człowieka. Ważne jest, zatem, dla optymalnego stanu zdrowia, zrównoważyć narząd ruchu, tak, aby nie występowały w nim szkodliwe dla zdrowia podrażnienia nerwów.

Równoważenie narządu ruchu, chiropraktyk McTimoney-Corleya, zaczyna od równoważenia zespołu biodrowo-krzyżowego, a składa się na nie cykl kontrolowanych kołysań i ruchów rotacyjnych miednicy. Po odrestaurowaniu symetrii miednicy, którą uważa się za podstawę kręgosłupa wg chiropraktyki , chiropraktyk rozpoczyna równoważenie kręgosłupa. Pracę na kręgach kręgosłupa, chiropraktyk wykonuje opuszkami palców z wykorzystaniem techniki tzw. odruchowego impulsu regulacyjnego.

Technika ta jest również wykorzystana przy pracy na kościach czaszki. Końcowym etapem zabiegu chiropraktycznego  jest usprawnienie stawów kończyn górnych i dolnych, oraz uwolnienie restrykcji tkanki miękkiej narządu ruchu, które zmniejszają jego sprawność.

Efektem zabiegu chiropraktycznego  jest zmniejszenie, bądź też ustąpienie dolegliwości spowodowanych zaburzeniami równowagi narządu ruchu oraz polepszone samopoczucie pacjenta.

Chiropraktyka  ma nie tylko zastosowanie do usuwania dolegliwości bólowych narządu ruchu, ale zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce zdrowotnej w związku z jej całościowym  holistycznym charakterem.

Delikatność chiropraktyki McTimoney-Corleya ze względu na jej delikatność i zastosowanie wyłącznie miękkich technik pracy na aparacie ruchu jest szczególnie doceniana przez dzieci i osoby w podeszłym wieku.

dr.Henryk Dyczek Chiropraktycy Polscy

Chiropraktyka ta, ze względu na jej charakter, nie powoduje żadnych powikłań neurologicznych!

ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany   Manualnych Terapii Naturalnych
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116
www.masaz-kregoslupa-poznan.pl
http://www.masaz-kregoslupa-poznan.pl/referencje/