Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

TRZY ZASADY ZDROWIA W CHOROBACH KRĘGOSŁUPA

LECZYĆ OZNACZA ZABIERAĆ

Z ORGANIZMU WSZYSTKO,

CO MU SZKODZI I DAWAĆ TO,

CZEGO MU BRAKUJE  –  HIPOKRATES

Patriarcha medycyny Hipokrates, także rzekł ongiś wspaniałe słowa :

NASZE POŻYWIENIE POWINNO BYĆ LEKARSTWEM,A NASZE LEKARSTWO  POŻYWIENIEM

Proszę się zastanowić teraz : czy proszki, tabletki i zastrzyki mogą stać się naszą codzienną strawą ?

Zatem  co należy robić, by nasz organizm dobrze radził sobie z chorobami Należy uświadomić sobie i realizować trzy główne zasady zdrowia. Żyjąc na tym świecie, zbierać możemy tylko to, co zasiejemy takie jest prawo przyczyny i skutku. Człowiek zawsze był i pozostanie kowalem własnego losu. Proces uzdrawiania zaczyna się od uświadomienia sobie faktu, że człowiek stanowi przyczynę swego stanu i tylko sam może i powinien zmienić go na lepszy. Każdy z nas potrafi nie tylko pozbyć się choroby, ale również stworzyć, zbudować swoje prawdziwe zdrowie.

Wystarczy jedynie wziąć na barki odpowiedzialność za własne zdrowie. Nikt poza nami nie ponosi za to odpowiedzialności  ani rodzice, ani pedagodzy, ani społeczeństwo czy państwo.
Ludzie chorują, cierpią przez całe życie i umierają przedwcześnie, nawet nie dowiedziawszy się sie przyczyny swojej dolegliwości. Chcąc zapewnić sobie mocne zdrowie i zachować je jak najdłużej, trzeba zdobyć podstawową wiedzę o tym, co należy w tym celu zrobić.
Jak wiemy, nasz organizm ciągle narażony jest na zgubne wpływy ekologii, stresów, niskiej jakości pożywienia i błędów dietetycznych. Dłuższe oddziaływanie tych czynników sprawia, że w żołądku, zamiast normalnych procesów trawienia, zaczyna się proces fermentacji, wskutek czego nie przetrawiony pokarm zamienia się w gnijącą, rozkładającą się masę.
Nowe porcje jedzenia mieszają się z tymi odpadami, proces fermentacji trwa nadal i żołądek zaczyna przypominać kloakę. Jego powierzchnia ulega zmiękczeniu, gruczoły tracą aktywność, powstają stany zapalne. Zapalenie błony śluzowej żołądka powoduje zmiany kataralne, a przerzucanie się zapalenia na ścianki owocuje wrzodami.
Następnie pokarm trafia do dwunastnicy, gdzie przebiegają te same procesy, co i w żołądku. Nieprzetrawiona do końca, fermentująca i gnijąca masa pokarmu przedostaje się do jelita cienkiego, stopniowo powodując jego niesprawność. W końcu wszystko to osiada w jelicie grubym, zatruwając i niszcząc cały organizm. Jelito grube jest pokryte od wewnątrz grubą siecią naczyń krwionośnych, których funkcja polega na wchłanianiu substancji odżywczych. Wskutek procesów gnilnych na ściankach jelita grubego wytwarza się najpierw cienka warstwa osadu kałowego. który z czasem zamienia się w kamienie kałowe.

Jelito grube powiększa swe rozmiary, jama brzuszna zamienia się w olbrzymi nieruchomy worek wypełniony zwałami kału, w których toną wszystkie mieszczące się obok narządy. Poprzez cieniutką ściankę jelita grubego do wnętrza jamy brzusznej z łatwością przedostają się toksyny, zatruwając dosłownie wszystko wątrobę, nerki, żołądek, trzustkę, woreczek żółciowy itd.

W brzuchu człowieka po trzydziestce gromadzi się 10-12 kg kamieni kałowych  czyli 2 wiadra twardego kału -. Przy takim stanie rzeczy nie może być mowy o żadnym normalnym funkcjonowaniu narządów wewnętrznych
Tak, więc stopniowo zaczynają się choroby spowodowane zaburzeniami tych narządów. Uciski i zastoje krwi w grubym jelicie są przyczyną hemoroidów, żylaków i zakrzepów krwi w żyłach. Powstają kamice żółciowe, moczowe, itp. Dłuższe oddziaływanie toksyn na te same odcinki narządów owocuje magazynowaniem kancerogenów, wskutek czego u kobiet powstają mięśniaki, cysty, mastopatie. U mężczyzn kancerogeny gromadzą się w gruczole krokowym, wynikiem czego są zapalenia stercza i rak prostaty.
Zatruwanie przebiega z wolna, człowiek przyzwyczaja się do niego od dzieciństwa  i trwa bardzo długo, aż w końcu choroba przyciska nas do muru i lekarz, mówiąc słowami słynnego chirurga Nikołaja Amosowa, zmuszony jest wystawić weksel, którego nikt nie jest w stanie spłacić. Pada wówczas diagnoza : Rak ?, a jest to zemsta natury za nasze nieprawidłowe odżywianie.

Pierwsze bariery na drodze toksyn to wątroba i nerki, które w miarę zanieczyszczenia  też przestają oczyszczać krew w należytym stopniu. Wówczas na ataki toksyn narażony jest    cały organizm, a w pierwszym rzędzie naczynia krwionośne. Tak powstają choroby naczyń i układu sercowo-naczyniowego. Naczynia krwionośne roznoszą truciznę po całym ciele, odkładając się w stawach i tkankach organizmu. Tak powstają zapalenia i zwyrodnienia stawów, reumatyzm, rwa kulszowa, zapalenia chrząstek. Totalnie zanieczyszczony organizm szuka możliwości uwolnienia się bodaj od części toksyn i zrzuca je za pośrednictwem narządów mających wyjście na zewnątrz. Zrzucamy więc toksyny przez nos i gardło w postaci śluzu stąd nasze mokre kaszle i katary. Jeżeli okazuje się, że ten kanał również jest zablokowany, włączają się ujścia dodatkowe  zatoki, kanały w uszach, u kobiet pochwa (upławy, nadżerki itp.)
Wreszcie, gdy i ta droga zawodzi, na pomoc przychodzą płuca i skóra (stąd, ludzie wschodu,  nie mogą wytrzymać w obecności białego człowieka z zachodu  śmierdzimy). Skóra sygnalizuje o zatruciu organizmu przykrym zapachem, wysypką, wągrami, pryszczami, uczuleniem, egzemą i szeregiem innych schorzeń dermatologicznych. Przyczyna jednak   zawsze kryje się wewnątrz organizmu i zazwyczaj bywa lekceważona.
Człowiek myje się codziennie, dba o higienę jamy ustnej, no powiedzmy ząbków tylko,  ale w pierwszym rzędzie zanieczyszczony jest od wewnątrz. W dodatku to zanieczyszczenie z każdym rokiem powiększa swój zakres.

CHOROBA NR 1 WSPÓŁCZESNEJ LUDZKOŚCI ? TO OGÓLNE ZANIECZYSZCZENIE ORGANIZMU CZŁOWIEKA.

JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW POWSTAWANIA CHORÓB JEST NIEDOBÓR WITAMIN, MINERAŁÓW, AMINOKWASÓW ORAZ SZEREGU MAKRO- I MIKROELEMENTÓW.

NASZ ORGANIZM POTRZEBUJE CODZIENNEJ DAWKI ZŁOŻONEJ Z 13 WITAMIN   I 60 MINERAŁÓW, MY ZAŚ NARAŻAMY GO CODZIENNIE NA NIEDOBÓR 60-80 % SKŁADNIKÓW, NIEZBĘDNYCH DLA JEGO NORMALNEJ PRACY.

Brakuje nam przede wszystkim takich minerałów jak wapń, żelazo, selen, chrom, a także szeregu cennych witamin. Większości tych składników nie zawiera nasze pożywienie, toteż organizm musi czerpać je z samego siebie ? z kości oraz innych tkanek, ważnych dla życia.

W rezultacie ubożeją nasze wewnętrzne zapasy składników odżywczych, zużywając produkty poddane obróbkom fabrycznym, okradamy się sami ze swych zasobów życiowych ? to co    natura, nam ofiaruje aby żyć długo i zdrowo codziennie.

W procesie życia nasz organizm dąży do wchłaniania wszelkich substancji niezbędnych do     jego rozwoju i normalnej pracy. W przypadku niedoboru którejkolwiek z potrzebnych mu substancji, organizm wchłania najbardziej dostępny element z tej samej grupy.

Tak na przykład, jeżeli w organiźmie człowieka brakuje wapnia, zastępuje go    promieniotwórczy STRONT-90. Wchłonięty STRONT-90 odkłada się w kościach i zębach, emitując radiację na sąsiednie komórki, a tym samym zaburza funkcjonowanie organizmu i prowadzi do rozwoju chorób nowotworowych.

Jeżeli w organiźmie brakuje potasu, zastępuje go CEZ-137, który  podobnie jak STRONT-90 obecny jest w nadmiarze w naszym środowisku, a nawet w wodzie pitnej. CEZ-137 gromadzi   się w mięśniach i w narządach rozrodczych, między innymi w jajnikach. Organizm, który odczuwa niedobór jodu, wchłania promieniotwórczy JOD-131, osiadający w tarczycy.

Następują zaburzenia tego gruczołu, które mogą skończyć się rakiem tarczycy. Tarczyca pełni rolę punktu dyspozytorskiego, który zarządza pracą wszystkich gruczołów układu wewnatrz wydzielniczego (lekarze naliczyli ich około 20 tysięcy), a zatem szkody wyrzadzone przez jej napromieniowanie trudno nawet przewidzieć i ocenić, ponieważ idzie za tym rozregulowanie całego organizmu.

Listę takich sytuacji można przedłużac w nieskończoność. Na szczęście, nasz organizm działa wybiórczo i zwyczajne ( nie promieniotwórcze ) pierwiastki mają pierwszeństwo wobec promieniotwórczych.

Stąd jeżeli w pożywieniu, powietrzu i wodzie obecne są te pierwsze,  jak i drugie, organizm w pierwszej kolejności wchłania pierwiastki zwyczajne, i tylko w przypadkach deficytu podstawowych elementów decyduje się na niebezpieczne zastępstwo.

W dzisiejszych warunkach XXI wieku, każdy z nas dla utrzymania zdrowia w dobrym stanie    – potrzebuje codziennej dodatkowej dawki odpowiedniego kompletu witamin i minerałów.

Często zdarza się nam słyszeć, że dawniej nikt nie zażywał dodatkowo żadnych witamin i minerałóww, a ludzie żyli dłużej. Oczywiście to prawda!
Nie zapominajmy jednak, że dzisiaj nasze gleby zubożały, środowisko naturalne jest ogromnie zanieczyszczone, napromieniowane i skażone chemią. Produkty spożywcze, poddawane obróbce, straciły swą wartość biologiczną. Wskutek tego nikt z nas nie otrzymuje obecnie wystarczającej ilości składników odżywczych.

Witaminy i minerały powinno zażywać się kompleksowo, ponieważ przyswajanie jednego z nich częstokroć jest uzależnione od obecności innych. Wiele witamin i minerałów zaczyna rozkładać się w momencie, gdy jarzyna lub owoc zostają zerwane. Długi pkres przechowywania praktycznie sprowadza do zera wartość odżywczą produktu. Następnie, w trakcie gotowania potraw, większość pozostałych w produktach witamin ulega całkowitemu zniszczeniu.
Organizm człowieka jest w stanie produkować niektóre witaminy, ale nie potrafi wyprodukować ani jednego z minerałów. W dodatku minerały odgrywają rolę biologicznych aktywatorów, niezbędnych do zapewnienia wszystkich funkcji organizmu. Nawet maksymalne dawki witamin nie poprawią naszego zdrowia bez zaopatrzenia organizmu w potrzebne mu makro- i mikroelementy.

W naszych czasach ludzie nagminnie zażywają sztucznie produkowane witaminy. Ale zapewnienie, że witaminy syntetyczne działają tak samo, jak naturalne, jest równoznaczne z twierdzeniem, że nie ma żadnej różnicy między węglem a diamentem.

TRZY ZASADY ZDROWIA ZATEM  CO NALEŻY ROBIĆ, BY NASZ ORGANIZM DOBRZE RADZIŁ SOBIE Z CHOROBAMI ?

Należy uświadomić sobie i realizować trzy główne zasady zdrowia.

1. Oczyścić grube jelito, wątrobę, nerki, naczynia krwionośne i każdą komórkę  organizmu od toksyn i szkodliwych substancji, które gromadzą się przez długie lata w olbrzymich ilościach i systematycznie zatruwają organizm od wewnątrz. Nasze środowisko ekologiczne jest zatrute  na tysiące lat naprzód, z pożywieniem i powietrzem do organizmu człowieka przedostaje się mnóstwo brudu. Ale któż z nas przejmuje się zbytnio tym, że ubrudzi ręce Myjemy je starannie z mydłem  i po kłopocie. Podobnie należy czynić z organizmem myjąc go od wewnątrz.

2. Nic już nie poradzimy na to, że przyszło nam żyć pod działaaniem radiacji, w środowisku zanieczyszczonym do granic możliwości. Tego nie jesteśmy w stanie zmienić, możemy jednak nie dopuszczać, by z pożywieniem nie trafiły do naszego organizmu szkodliwe składniki.

Prawidłowe odżywianie uchroni nas od promieniowania, stresów i szeregu innych szkodliwych wpływów.


3.Musimy zapewnić organizmowi prawidłowe odżywianie  takie właśnie, jakiego potrzebuje każda komórka. Można, oczywiście, ugotować stary skórzany but, dodać przypraw i zjeść  niewykluczone, że danie będzie nawet smaczne, ale nie dostarczy niczego dobrego komórkom naszego organizmu. Nie sposób okłamać, ponieważ domagają się olbrzymich ilości naturalnych składników odżywczych.


A gdy każda komórka będzie czyściutka, bezpieczna i zaopatrzona we wszelkie niezbędne składniki, nasz organizm, jako zdumiewający twór Natury, potrafi nie tylko pokonać wszelkie choroby, nie tylko zregenerować utracone zdrowie, ale i skonstruować zdrowie tak mocne,  jakie nam się nawet nie śniło.
O zdrowie należy dbać poważnie, ale zajmować się nim musimy wówczas, kiedy jesteśmy jeszcze zdrowi. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy czas i pieniądze, ale przede wszystkim ocalimy własne życie i życie naszych dzieci.

Istnieje mnóstwo metodyk uzdrawiania organizmu. Możemy wybrać dowolną. Ważne jednak,  by pamiętać przy tym o trzech głównych zasadach zdrowia  oczyszczaniu organizmu, jego ochronie i prawidłowym odżywianiu. Jeżeli bodaj jedna z tych zasad nie jest przestrzegana, wszelkie starania okażą się próżne. Szczególnie ważne przy wyborze metodyki uzdrawiania     jest to, że powinna być prosta, naturalna i zgodna z prawami Natury.

POZDRAWIAM i POLECAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
TRZY DIAMENTY GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI  KRĘGOSŁUPA
UL.JUGOSŁOWIAŃSKA 49
POZNAŃ
tel.606998116
www.rwakulszowa-poznan.pl
www.masaz-poznan.net.pl
http://www.tinyurl.pl?oUucx7PJ
http://www.tinyurl.pl?AKfv3hFt