Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

MASAZ KRĘGOSŁUPA POZNAŃ

Masaż kręgosłupa jest jednym z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów terapii naturalnych kręgosłupa .

Masaż – również kręgosłupa bezpośrednio wpływa na całe ciało uwalniając od bólu zwalczając zaburzenia krążenia krwi i energii, choroby mięśni, stany zapalne stawów i choroby wewnętrzne.

Masaż jest jednym ze sposobów pracy z problemami bólowymi chorób kręgosłupa i pleców w moim gabinecie stosowany jest w różnych formach po uprzedniej terapii chiropraktyki i odblokowaniu stawów kręgosłupa oraz ustawieniu symetrii  miednicy.

PROPONUJE PAŃSTWU MASAŻE MANUALNE NAJLEPIEJ GDY SĄ WYKONYWANE PO  TERAPII MANUALNEJ CHIROPRAKTYKI : https://www.chiropraktyka-poznan.pl/terapie-powieziowe-bolu/

 • TKANEK MIĘKICH  I  PUNKTÓW  SPUSTOWYCH MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

 • ZDROWOTNE – KRĘGOSŁUPA – PRZECIWBÓLOWE

 • CHIŃSKI – JAPOŃSKI – KLASYCZNY

 • GUMOWĄ CHIŃSKĄ BAŃKĄ

 • SPORTOWY – POURAZOWY

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

jest formą terapii skupiającą się na przywracaniu prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Poprzez rozluźnienie, wydłużenie, zlikwidowanie zrostów i uwolnienie utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w układach tkanek powoduje zmniejszenie bólu, poprawę giętkości i płynności ruchu oraz przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający sposób.

Chroniczne napięcie mięśniowe oraz urazy mogą prowadzić do sklejania  się poszczególnych warstw powięzi, mięśni oraz więzadeł pierwotnie stanowiących autonomiczne struktury. Sklejenia mogą prowadzić do zaburzenia miejscowego krążenia, bólu, stanów zapalnych oraz zmiany lokalnej i globalnej mechaniki ciała. Celem masażu jest przełamywanie barier – „uwalnianie powięziowo-mięśniowe”  przez co przywrócenie naturalnej ruchomości i pozbycie się bólu

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH – MOBILIZACJA TKANEK MIĘKKICH I PUNKTÓW SPUSTOWYCH BÓLU

Punkt spustowy to wrażliwe miejsce w obrębie hipertonicznych tkanek, umiejscowione w mięśniach lub na przebiegu ich ścięgien lub powięzi. które jest bolesne pod wpływem ucisku i powoduje ból . Nie ma jasnej definicji określającej charakter i przyczyny ich powstawania.  Występowanie punktów spustowych zaburza prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu, ogranicza elastyczność tkanek, wywołuje ból, może być przyczyną przeciążeń mechanicznych. Wyróżnia się punkty spustowe oraz punkty wrażliwe – wszystkie traktujemy jako punkty terapeutyczne tzn. takie na które możemy oddziaływać obniżając ich pobudliwość promieniujący oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia.

BAŃKI CHINSKIE AKUPRESURA I MASAŻ

 Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia w bańce, wtedy skóra zasysana jest do jej wnętrza. Na ciele tworzy się maleńka wybroczyna, gdyż z naczyń włosowatych wydostaje się niewielka ilość krwinek. Gdy znajdą się poza naczyniami, organizm traktuje je jako ciało obce i mobilizuje się do walki z nimi. Produkuje więcej ciał odpornościowych, a wtedy skuteczniej zwalcza wszelkie infekcje. Bańki odciągają również krew z tkanek objętych stanem zapalnym.

Poprawia się wówczas ukrwienie i automatycznie metabolizm, rozluźniają się mięśnie, zmniejsza obrzęk i ból. Bańki mają wpływ praktycznie na cały organizm, rozszerzają naczynia krwionośne, usprawniają krążenie krwi i limfy, uelastyczniają skórę, przyspieszają usuwanie toksyn, gdyż nasilają wydzielanie potu. Silnie stymulują również układ nerwowy, oddziałując bezpośrednio na włókna nerwowe..

Są jak naturalny antybiotyk, tyle, że nie powodują skutków ubocznych. Niezastąpione w leczeniu ostrych przewlekłych infekcji, napięć mięśniowych, chorób reumatycznych, stawów , bólów kręgosłupa , w rwie kulszowej ,skoliozach.W gabinecie stosuje bańki plastikowe ustawiane miejscowo – ciśnieniowe i gumowe do nacisku, masażu tkanek .

 

WPŁYW MASAŻU KRĘGOSŁUPA W TERAPIACH  MANUALNYCH  NA ORGANIZM CZŁOWIEKA

TKANKA SKÓRNĄ : Masaż ułatwia oddychanie skórne. W czasie zabiegu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka. Naczynia skórne rozszerzają się, poprawia się odżywienie skóry i znajdujących się w niej gruczołów. Ułatwia się oddychanie skórne. Skóra nabiera ładnego koloru i ujędrnia się.

UKŁAD KRWIONOŚNY I LIMFATYCZNY : Masaż pobudza układ krwionośny i limfatyczny, organy dostają dużą porcję tlenu i substancji odżywczych. Masaż ułatwia usunięcie przez organizm toksyn produktów rozpadu, likwidację opuchlizn (wchłanianie obrzęków) ? objawów zastoinowych. Polepsza powrót krwi żylnej do serca, ułatwia jego pracę. Masaż przyśpiesza cyrkulacje krwi w naczyniach krwionośnych, zwiększa ilość krwi dostarczanej do płuc.

Masaż kręgosłupa w gabinecie Trzy Diamenty Poznań i jego wpływ na układ nerwowy

CENTRALNY I OBWODOWY UKŁAD NERWOWY : Masaż w zależności od potrzeby może być przeprowadzony chwytami  oddziałującymi pobudzająco lub uspokajająco na organizm. Zadaniem jego jest wysyłanie bodźców do mięśni i  gruczołów wydzielania wewnętrznego, oraz do poszczególnych narządów ustroju w zależności od potrzeby: kojących, tonujących (gdy jest potrzebne uspokojenie) oraz intensywnych, dynamicznych (gdy jest potrzebne pobudzenie, a także poranny rozruch).Jest skutecznym sposobem przeciwbólowym znakomitym w chorobach kręgosłupa, rwie kulszowej, dyskopatii ,kręgozmyku, lumbago, skoliozie, oraz chorobach mięśni i stawów.

MASAŻ KRĘGOSŁUPA POZNAŃ – WPŁYW MASAŻU NA TKANKĘ MIĘŚNIOWĄ : Masaż, w tym ten wykonywany z nastawieniem na kręgosłup, pobudza włókna mięśniowe do skurczu, podnosi ich napięcie. Jest to ważne przy zanikach mięśniowych tak w masażu klasycznym jak i w wzmacniającym ? izometrycznym sportowym . Masaż nawet kilkukrotnie zwiększa zdolność mięśni do wzmożonego wysiłku. ?Ustawia i rozluźnia? napięcia i złe ustawienia powięzi tkanki łącznej

MASAŻ KRĘGOSŁUPA STAWÓW I  WIĘZADEŁ : Pod wpływem masażu w moim gabinecie w Poznaniu zwiększa się stopień ruchomości stawów, elastyczność i wytrzymałość ścięgien i więzadeł.

UKŁAD POKARMOWY : Masaż polepsza pracę układu pokarmowego  jego ukrwienie, co w znacznym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, a także polepsza funkcje wydalniczą.

  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Masaż kręgosłupa. Jakie są wskazania ?

WSKAZANIA DO MASAŻU w TERAPII MANUALNEJ:
 • BÓLE KRĘGOSŁUPA I SKRZYWIENIA, SKOLIOZY
 • RWA KULSZOWA, LUMBAGO, KRĘGOZMYK WYPADNIĘCIA DYSKÓW
 • BÓLE STAWÓW RÓŻNEGO POCHODZENIA
 • BÓLE GŁOWY, MIGRENY
 • BÓLE PLECÓW I BARKU SPOWODOWANE PRACĄ PRZY KOMPUTERZE I PROWADZENIEM SAMOCHODU CIĘŻKĄ PRACĄ
 • ZAPALENIA NERWÓW, KORZONKÓW, RWY KULSZOWE, WYPADNIĘCIA DYSKU, LUMBAGO, TZW. POSTRZAŁY
 • PRZYKURCZE I NIEDOWŁADY MIĘŚNI I ŚCIĘGIEN
 • ZAPALENIA I STANY POURAZOWE STAWÓW
 • NIEWYDOLNOŚĆ UKŁADU KRĄŻENIA, ŻYLAKI BEZ OWRZODZEŃ , ODLEŻYNY
 • REUMATYZM, RZS, ARTROZY
 • ASTMA I NIEŻYT OSKRZELI
 • CHOROBY KOBIECE, ZABURZENIA W MENSTRUACJI
 • OSTEOPOROZA
 • ROZSTĘPY SKÓRNE I MIĘŚNIOWE, WIOTKOŚĆ SKÓRY, BLIZNY POOPERACYJNE
 • OGÓLNE PRZEMĘCZENIE ,STRES, DEPRESJE, APATIA
 • PRAGNIENIE PRZYWRÓCENIA SWOJEJ SKÓRZE I MIĘŚNIOM NATURALNEJ JĘDRNOŚCI I ELASTYCZNOŚCI
 • ZABURZENIA SNU I KONCENTRACJI
PRZECIWWSKAZANIA:
 • STANY ZAPALNE I ALERGICZNE SKÓRY
 • ZAPALENIA WĘZŁÓW CHŁONNYCH
 • ZAKRZEPY
 • ŚWIEŻE ZAPALENIE ŻYŁ
 • WSZELKIE POSTACIE NOWOTWORU
 • GORĄCZKA
 • OWRZODZENIE PODUDZI
 • TĘTNIAKI

ZAZWYCZAJ NIE WYSTARCZY JEDNA WIZYTA W GABINECIE TERAPII  NATURALNYCH, ZWYKLE POTRZEBUJEMY KILKU ZABIEGÓW ABY WIELOLETNIE ZANIEDBANIA WRÓCIŁY DO NORMY A BÓL DEFINITYWNIE USTĄPIŁ

zapraszam

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Manualnych Terapii Naturalnych
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH KREGOSŁUPA
UL.JUGOSŁOWIAŃSKA 49 POZNAŃ
tel.606998116
www.kregarz-poznan.pl
http://www.masaz-kregoslupa-poznan.pl/