Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

MASZ PROBLEM Z PRZEPUKLINĄ BÓLEM KRĘGOSŁUPA RWĄ KULSZOWĄ ?

 

Jednym z Twoich podstawowych

problemów zdrowotnych są

dolegliwości kręgosłupa. 

Są to bolesne stany zapalne …

 

dysfunkcje stawów, bóle mięśni, rwy kulszowe choroby zwane potocznie -wypadnięciem dysków, przepukliny międzykręgowe- dyskopatia,lumbago ,”postrzały kręgosłupa ” oraz skoliozy czyli skrzywienia kręgosłupa

Lecz mimo wszystkich tych stanów bólowych musimy pamiętać :

NAWET WIELOLETNIE ZANIEDBANIA  SĄ CZĘSTO DOLEGLIWOŚCIAMI TYPU ODWRACALNEGO  I  OZNACZA TO, ŻE MOŻNA JE WYLECZYĆ.

Chcąc pozbyć się uciążliwych bólów kręgosłupa musimy podjąć pierwszy krok pojawiając się w gabinecie Terapeuty Manualnego  Chiropraktyka – czyli po polsku – Kręgarza

Powinien on ustawić symetrie miednicy – odblokować ruchomość kręgosłupa, stawów i poprawić równowagę statyczną mięśni. To właśnie medycyna manualna ma największe osiągnięcia w leczeniu stanów bólowych kręgosłupa .

Głównym powodem bólu jest zazwyczaj blokada stawu, która nigdy nie przebiega samotnie. W tkankach łącznych otaczających staw znajdują się skupiska bogato unerwionych receptorów czucia oraz bólu. Blokada powoduje ze część tej tkanki pozostaje w stanie chronicznego napięcia a cześć w stanie ciągłego rozluźnienia przesyłając do centralnego układu nerwowego nieprawdziwe informacje o położeniu danego stanu. Powoduje to ograniczenie a następnie zniesienie tzw. gry ślizgu stawu, co daje nam przeciążeniowe podrażnienie tkanki łącznej i mięśniowej. Skutkuje to następnie na poziomie kręgosłupa podrażnieniami korzeniowymi takimi jak lumbago, dyskopatia czy stany zwyrodnieniowe stawów. A następnie degeneracją krążka profuzją dysku kręgowego.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    W związku z tym, że w blokadzie bierze udział pojedynczy staw lub większą ich ilość oraz tkanki okołostawowe stan taki należy leczyć dzieląc terapie na cześć stawową oraz część mięśniową. Nie powinniśmy ich rozdzielać lub zastosować tylko jedną z nich z powodu oszczędności czy braku czasu. Takie działanie skutkuje zawsze nawrotem dolegliwości i bólu.

Część leczenia stawowego wykonać może terapeuta manualny, chiropraktyk  który fachowo wykonując manipulację uwalnia korzenie nerwowe od nacisku oraz wyrównuje ułożenie talerzy biodrowych. Podczas kilku wizyt terapeuta spowoduje zanik dolegliwości bólowych poprawiając stan chorego, ale bez poprawy równowagi mięśniowej stan ten nie będzie trwały.

Dlatego cześć mięśniową terapii polecam wykonać łącząc masaż ręczny z poizometrycznymi ćwiczeniami relaksacji oraz mobilizacji mięśni. Po kilku masażach i nauczeniu się ćwiczeń od terapeuty pozostaje nam do wykonania praca domowa, czyli regularne wykonywanie ćwiczeń, aby stan zapalny i ból nie powrócił.

  
                                                                                                                                                                                                                                                    

Statystyki mówią że leczenie operacyjne powinno obejmować  10 % przypadków. Może być stosowane  dopiero gdy doszło do masywnych, nieodwracalnych zmian strukturalnych. Takich jak: całkowite przerwanie pierścienia włóknistego, gdy doszło do zaniku czucia i siły w kończynach – czy nie trzymaniu kału albo moczu.

Większość czyli 90% dolegliwości  bólowych kręgosłupa – kwalifikuje się do leczenia metodami terapii manualnych. A nie operacyjnego wycinania krążków międzykręgowych kręgosłupa. Powinny być to  metody chiropraktyki oparte na stosowaniu bodźców: trakcji, oscylacji, mobilizacji, manipulacji takie jak metoda dr.Cox i Pierce’a

Jeśli podejmiesz w odpowiednim czasie, leczenie z zakresu chiropraktyki , to na początku zmniejszą się dolegliwości bólowe. Spowoduje to dogodne warunki do gojenia się uszkodzonych struktur i znacznie zmniejszysz ryzyko ponownego wystąpienia dolegliwości bólu kręgosłupa.

Zapraszam Przemysław Rybczyński

TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

www.masaz-poznan.net.pl
http://www.masaz-kregoslupa-poznan.pl/
http://www.kregarz-poznan.pl/