Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Rwa kulszowa terapia – Poznań

 

CO ROBIĆ GDY BÓL JEST PRZESZYWAJĄCY I PROMIENIUJE Z POŚLADKA W STRONĘ UDA I STOPY  LUB OD RAMIENIA DO PALCÓW ? JEŚLI TAK JEST TO NAJCZĘŚCIEJ TO TZW.RWA KULSZOWA LUB BARKOWA – RAMIENNA

 

RWA KULSZOWA – W ODCINKU LĘDŹWIOWYM KRĘGOSŁUPA TO ZESPÓŁ OBJAWÓW WYNIKAJĄCY ZE ZWYRODNIEŃ KRĘGÓW LĘDŹWIOWYCH L3, L4, L5 LUB S1 I UCISKU NERWU RDZENIOWEGO TWORZĄCEGO NERW KULSZOWY LUB NA PRZEBIEGU SAMEGO NERWU KULSZOWEGO

RWA BARKOWA – W ODCINKU SZYJNYM KRĘGOSŁUPA TO ZESPÓŁ OBJAWÓW BÓLOWYCH SPOWODOWANY ZMIANAMI ZWYRODNIENIOWYMI KRĘGÓW SZYJNYCH C1 DO C7 UCISKAJĄCYCH NERWY SZYJNE – RAMIENIOWE AŻ DO DŁONI

Rwa kulszowa – leczenie. Gabinet w Poznańiu

Zespół Rwy” – rwa kulszowa może posiadać wiele przyczyn, objawiają się silnym, ostrym i przeszywającym bólem okolicy lędźwiowej promieniującym wzdłuż kończyny dolnej lub bólem okolicy szyjnej i ramion promieniujący do dłoni – rwa barkowa.

Występują objawy uszkodzenia korzeni nerwowych: rwa kulszowa to osłabienie czucia oraz osłabienie siły mięśni podudzia i stopy / rwa barkowa w ramionach i palcach dłoni. Po długim czasie niekiedy dołącza się zanik i zwiotczenie mięśni . Częstość nawrotów i czas trwania dolegliwości są bardzo różne i zależą w znacznym stopniu od przyczyn zespołu najczęściej w wyniku zbyt długiego siedzenia lub za ciężkiej pracy fizycznej. Niemniej jednak, warto jak najszybciej rozpocząć leczenie. Wszystkich posiadających problemy z kręgosłupem, zachęcam od odwiedzenia mojego gabinetu w mieście Poznań.

leczenie rwy kulszowej i przepuklin poznan

 

  Większość 90% przypadków opisywanych dolegliwości bólowych rwy kulszowej leczy się zachowawczo terapią chiropraktyki. W ostrym okresie choroby leczenie polega na odpoczynku, a nie wielogodzinnym siedzeniu przy komputerze w pracy czy dźwiganiu !!!

Pierwszą czynnością powinno być położenie się na twardym podłożu nogi powinny być zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod katem 90 stopni jest to tzw. pozycja obarczająca

Nie czekaj i jak najszybciej udaj się do chiropraktyka !!! Rwa kulszowa – Poznań. Umów się na wizytę!

I rozpocznij terapie manualną mającą na celu uwolnienie zablokowanych odcinków stawów kręgosłupa podwichnięć ustawienie symetrii miednicy i rozszerzenie przestrzeni ? krążków kręgowych kręgosłupa uciskających na nerw rdzeniowy powodujący rwę kulszową lub barkową oraz rozluźnienie tkanek powięźiowych i pozbycie się objawów bólu.

 

SZCZEGÓLNIE POLECAM METODĘ DEKOMPRESJI KRĘGOSŁUPA AMERYKAŃSKIEGO CHIROPRAKTYKA DOKTORA JAMESA COXA

Zabieg polega na wolnym, delikatnym, bezbolesnym i przyjemnym w odczuciu, rozciąganiu przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa na specjalistycznym łóżku chiropraktycznym do trakcji Flexion – Traction Distraction .

                                                                                                                                                                                                            Może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku przy większości najtrudniejszych schorzeń kręgosłupa !!!  Równolegle można udać się do lekarza neurologa czy ortopedy aby zdiagnozować stopień choroby i dostać zwolnienie chorobowe tzw.L4 czy skierowanie na zdjęcie Rtg czy Rezonans Magnetyczny.

W rozpoznaniu rwy kulszowej przeprowadza się badanie neurologiczne oraz badanie radiologiczne kręgosłupa, które zwykle wykazuje obecność zmian zwyrodnieniowych

W stanie ostrego bólu podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz witaminy minerały naturalne a nie tak popularne w aptekach syntetyki mające małą wchłanialność nie działające wystarczająco

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

Polecam natychmiastowe rozpoczęcie – nawet mimo dużego bólu w nodze terapii wolnego chodzenia z tz. Kijami nordic walking trekkingowe – lub stacjonarny orbitrek.
Jest to idealna terapia wymuszająca prawidłowy rehabilitacyjny i leczący ruch i ustawienie całego kręgosłupa . Szczególnie wpływająca na zablokowania odcinka lędźwiowego i miednicy – nerw kulszowy w dyskopatii i rwie kulszowej po zabiegach ortopedycznych lub z wadami postawy w skoliozie .

Kijki dają stabilność i wspierają przemieszczanie przy silnych bólach kręgosłupa rwy kulszowej czy dyskopatii.Należy rozpocząć wyłącznie ostrożnie od małych kroków kilku metrów po domu a następnie zwiększając dystans na ulicy czy parku gdzie można usiąść i odpocząć i obserwując czy ból się nie nasila i konsultując z chiropraktykiem. Skontaktuj się z moim gabinetem w Poznaniu!
.  

gabinet terapii rwy kulszowej i dyskopatii kręgosłupa