Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

RWA KULSZOWA – JAK POZBYĆ SIĘ BÓLU KRĘGOSŁUPA ?

Rwa kulszowa  jest to zespół

objawów wynikających

z ucisku na nerwu rdzeniowego

L4, L5 lub S1

tworzący nerw kulszowy  lub na przebiegu  samego nerwu kulszowego.

Może posiadać wiele przyczyn, objawia się  silnym, ostrym i przeszywającym bólem okolicy lędźwiowej promieniującym wzdłuż kończyny dolnej..Dolegliwości  występują przeważnie po 30 roku życia, ale praktycznie dotyczą wszystkich grup wiekowych.Ostry, silny, przeszywający ból może wystąpić nagle po uniesieniu ciężaru, nagłym ruchu, przewróceniu czy podczas uprawiania sportu. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda  czasem aż do stopy.

Bóle mogą przejawiać się w silnych atakach, uniemożliwiających choremu nawet obracanie się w łóżku. Każdy  ruch może być  bolesny. Ból  wyzwala się lub nasila przez kaszel, napięcie mięśni brzucha, uniesienie wyprostowanej nogi , zgięcie  tułowia w bok a szczególnie do przodu. Chodząc chorzy oszczędzają bolącą kończynę, utrzymując ją w zgięciu i unikają opierania się na pięcie przez co obciążają drugą nogę .Ruchy wykonują powoli, bardzo ostrożnie.

Występują objawy uszkodzenia korzeni nerwowych: osłabienie czucia oraz osłabienie siły mięśni podudzia i stopy. W długim czasie  niekiedy dołącza się zanik i zwiotczenie mięśni podudzia. Częstość nawrotów i czas trwania dolegliwości są bardzo różne i zależą w znacznym stopniu od przyczyn zespołu.

W rozpoznaniu przeprowadza się badanie neurologiczne oraz badanie radiologiczne kręgosłupa, które zwykle wykazuje obecność zmian zwyrodnieniowych.

Większość 90% przypadków opisywanych dolegliwości bólowych leczy się zachowawczo Leczenie zachowawcze rwy kulszowej w ostrym okresie choroby polega na początku NA  ODPOCZYNKU, A NIE WIELOGODZINNYM SIEDZENIU PRZY KOMPUTERZE W PRACY CZY DZWIGANIU !!!

Pierwszą czynnością powinno być położenie się do łóżka- bardziej wskazane jest położenie się na twardym podłożu  nogi powinny być zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod katem 90 stopni jest to tzw. pozycja obarczająca. Następnie należy umówić się na terapie manualną do chiropraktyka. Można też udać się do lekarza neurologa czy ortopedy aby zdiagnozować stopień choroby dostać zwolnienie chorobowe tzw.L4 czy skierowanie na Rtg. czy rezonans magnetyczny.

Podaje się ponadto leki przeciwbólowe w stanie bardzo ostrym  i przeciwzapalne oraz witaminy minerały NATURALNE a nie tak popularna w aptekach syntetyki mające małą wchłanialność nie działające wystarczająco. Nasz organizm potrzebuje dziennie 90 składników odżywczych, których powinno dostarczać  mu zdrowe pożywienie jest to 60 minerałów, 16 witamin, 12 aminokwasów i 3 podstawowe tłuszcze dłuższy niedobór któregoś z tych składników prowadzi do różnego typu chorób !!!

W celu wyleczenia schorzeń  i  bólu kręgosłupa ,rwy kulszowej przyspieszenia regeneracji    ?odbudowania  dysków? krążków kręgowych  powinniśmy  dostarczyć  do organizmu naturalne wchłanialne  suplementy naturalne. Działają one : przeciwbólowo ?przeciwzapalnie – znieczulająco -odkwaszająco  obniżają ph – zmniejszają poziom toksyn – odczucia bólu kręgosłupa – rwy kulszowej, regenerują tkankę  uszkodzonego dysku krążka kręgowego i  kręgów  – dostarczają organizmowi budulca?  i  naturalnych  substancji wzmacniających.

Należy ograniczyć do minimum zwolnić ruchy tułowia, kręgosłup powinien być unieruchomiony np. przez gorset lędźwiowy a do przemieszczania nalezy używać kijów do  NORDIC WALKING / TREKKINGOWE lub laski jeżeli ból jest bardzo silny, wówczas  podąć lek przeciwbólowy.

NASTĘPNIE NALEŻY JAK NAJSZYBCIEJ UDAĆ SIĘ DO CHIROPRAKTYKA I ROZPOCZĄĆ TERAPIE MANUALNĄ MAJĄCĄ NA CELU UWOLNIENIE ZABLOKOWANYCH ODCINKÓW STAWÓW KRĘGOSŁUPA – PODWICHNIĘĆ USTAWIENIE SYMETRII MIEDNICY I ROZSZERZENIE PRZESTRZENI – KRĄŻKÓW KRĘGOWYCH KRĘGOSŁUPA UCISKAJĄCYCH NA NERW RDZENIOWY – L4, L5 LUB S1  POWODUJĄCY RWE KULSZOWĄ ORAZ ROZLUŹNIENIE TKANEK POWIĘŹIOWYCH I POZBYCIE SIĘ OBJAWÓW BÓLU.

Należy pamiętać o fakcie, że podwichnięcia kręgów kręgosłupa powodują powstanie lawiny procesów kompensacyjnych, których znormalizowanie czy też usunięcie należy do kompetencji chiropraktyka. Poza tym zaburzenie równowagi kręgosłupa powoduje podrażnienie korzeni nerwowych, które przechodzą przez kanały międzykręgowe. Podrażnienie tych korzeni zaburza prawidłową funkcję nerwu i oddziałuje na stan zdrowia człowieka. Ważne jest, zatem, dla optymalnego stanu zdrowia, zrównoważyć narząd ruchu, tak, aby nie występowały w nim szkodliwe dla zdrowia podrażnienia nerwów.

Dlatego polecam Chiropraktykę McTimoney-Corleya która używa wyłącznie miękkich mobilizacji manualnych dla usprawnienia i zrównoważenia narządu ruchu. Jest ona bardzo delikatna, bezpieczna i odprężająca dla chorego, gdyż wykonywana jest ona opuszkami palców

chiropraktyka. Równoważenie narządu ruchu, chiropraktyk McTimoney-Corleya, zaczyna od równoważeniazespołu biodrowo-krzyżowego, a składa się na nie cykl kontrolowanych kołysań i ruchów rotacyjnych miednicy.

Po odrestaurowaniu symetrii miednicy, którą uważa się za podstawę kręgosłupa wg chiropraktyki McTimoney-Corleya, chiropraktyk rozpoczyna równoważenie kręgosłupa. Pracę na kręgach kręgosłupa, chiropraktyk wykonuje opuszkami palców z wykorzystaniem techniki tzw. odruchowego impulsu regulacyjnego. Końcowym etapem zabiegu chiropraktycznego McTimoney-Corleya jest usprawnienie stawów kończyn górnych i dolnych,  oraz uwolnienie restrykcji tkanki miękkiej narządu ruchu, które zmniejszają jego sprawność.

Efektem zabiegu chiropraktycznego McTimoney-Corleya jest zmniejszenie, bądź też ustąpienie dolegliwości spowodowanych zaburzeniami równowagi narządu ruchu oraz polepszone samopoczucie pacjenta.

Chiropraktyka McTimoney-Corley?a ma nie tylko zastosowanie do usuwania dolegliwości bólowych narządu ruchu, ale zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce zdrowotnej w związku z jej całościowym ? holistycznym charakterem.

Delikatność chiropraktyki McTimoney-Corley?a ze względu na jej delikatność i zastosowanie wyłącznie miękkich technik pracy na aparacie ruchu jest szczególnie doceniana przez dzieci i osoby w podeszłym wieku. Chiropraktyka ta, ze względu na jej charakter, nie powoduje żadnych powikłań neurologicznych!

NA OGÓŁ PO KILKU DNIACH LECZENIA OSTRE DOLEGLIWOŚCI    BÓLOWE MIJAJĄ I WTEDY NALEŻY ROZPOCZĄĆ ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE KRĘGOSŁUP, KTÓREGO CELEM JEST UNIKNIĘCIE PONOWNYM ATAKOM   RWY KULSZOWEJ. W PÓŹNIEJSZYM OKRESIE ZALECA SIĘ UKŁAD REGULARNYCH ĆWICZEŃ WZMACNIAJĄCYCH MIĘŚNIE PRZYKRĘGOSŁUPOWE ORAZ MIĘŚNIE BRZUCHA.

Mażemy stosować maści lub żele o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i rozkurczającym mięśnie maści, żele i kremy na krótko złagodzą ból, ale na pewno nie zastąpią ,leczenia specjalistycznego przez TERAPEUTĘ MANUALNEGO

Ulgę w dolegliwościach mogą ci przynieść również ciepłe kąpiele w drożdżach piekarniczych lub okłady. Drożdże Zawierają witaminy B, D, H cynk, fosfor,  chrom, selen, magnez, selen i potas. Działają regeneracyjnie przeciwbólowo tonizacyjnie. Ciepłe kompresy, termofor, butelka z gorącą wodą działają rozkurczająco i rozluźniająco. Bolące miejsca można rozgrzać za pomocą poduszki elektrycznej lub masażu danej okolicy ciała szczególnie jeżeli zabieg jest połączony z wcieraniem maści rozgrzewającej lub przeciwzapalnej

Zimnie okłady pomagają zadziej najczęściej w po ciężkim uszkodzeniu korzeni nerowych i wieloletniej chorobie .Chłód powoduje skurcznie się naczyń krwionośnych, łagodzi obrzęki, dzięki czemu mniej odczuwamy ból.

NIE NADUŻYWAJ ŚRODKÓW DZIAŁAJĄCYCH TYLKO PRZECIWBÓLOWO, GDYŻ MOGĄ USZKODZIĆ ŻOŁĄDEK, WĄTROBĘ I NERKI ,LEKI TO TRUCIZNA DLA ORGANIZMU  UŚMIERZAJĄ BÓL, ALE NIE LECZĄ CHOROBY!!!

LECZENIE DOLEGLIWOŚCI KORZENIOWYCH KRĘGOSŁUPA CZĘSTO TRWA BARDZO DŁUGO I CIĄGNIE SIĘ MIESIĄCAMI CZY LATAMI GDY BAGATELIZUJEMY POCZĄTKOWE DELIKATNE OBJAWY I ROZPOCZYNAMY TERAPIE ZBYT PÓŹNO.

OBJAWY MOGĄ ZNIKNĄĆ Z DNIA NA DZIEŃ GDY SZYBKO ROZPOCZYNAMY TERAPIE I ZASTOSUJEMY SIĘ DO RAD TERAPEUTY CHIROPRAKTYKA .

DLATEGO TEŻ UZBRÓJ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ PODCZAS LECZENIA I NIE ZANIEDBUJ TERAPII MANUALNEJ A PÓŹNIEJ ĆWICZEŃ KRĘGOSŁUPA  CZY SUPLEMENTACJI .

NIE ODKŁADAJ LECZENIA CHIROPRAKTYCZNEGO I ZABIEGÓW NA PÓŹNIEJ ?WYŁĄCZAJĄC? BÓL LEKAMI , GDYŻ CHOROBA MOŻE STAĆ SIĘ PRZEWLEKŁA A NAWET DOPROWADZIĆ DO OPERACJI KRĘGOSŁUPA !!!

CHIROPRAKTYCY POLSCY

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corleya
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

http://www.rwakulszowa-poznan.pl
http://www.masaz-poznan.net.pl
http://www.tinyurl.pl?AKfv3hFt