Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

RWA KULSZOWA PRZEPUKLINY KRĘGOSŁUPA-CHIROPRAKTYKA CZY LEKI ?

 

Rozważania o zdrowiu i rewitalizacji .

Mimo że lekarze nie szczędzą sił,

medycyna podupada.

W krajach rozwiniętych coraz mniej ludzi cieszy się życiem i zdrowiem. Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO ) twierdzi nawet, że ostatnio nastąpił w tych krajach spadek długości życia i że wzrósł tam wskaźnik umieralności młodych ludzi .

 Medycyna jest pełna paradoksów. Lekarze utrzymują przy życiu proporcjonalnie dużą grupę sześćdziesięciopięcio i siedemdziesięciolatków. Jednocześnie odsetek umierających trzydziesto i czterdziestolatków jest coraz większy. Wydatki na leczenie w krajach rozwiniętych osiągnęły astronomiczny pułap. Statystyki mówią jednak, że dziś ludzie częściej niż w poprzednim pokoleniu zapadają na różne choroby. Lekarzy z roku na rok przybywa. Ale zawsze kiedy strajkują, umiera mniej ludzi „.
Mamy bogatsze źródła pożywienia i łatwiejszy dostęp do leków niż kiedykolwiek. ale według statystyk, np. w Wielkiej Brytanii ludzie nigdy nie byli zdrowsi niż podczas II wojny światowej „. Rząd angielski twierdzi, że wie, jak ważne jest zapobieganie chorobom.
a jednak połowa dorosłych i jedna trzecia dzieci codziennie zażywa jakieś leki „.
W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat powstało mnóstwo skomplikowanych instrumentów lekarskich, mających zastosowanie w szpitalach. A jednak nowotwory, choroby układu odpornościowego i alergie rozpowszechniają się z dnia na dzień. Rozwinęła się opieka nad osobami po zawale. A jednak coraz więcej osób umiera z powodu chorób serca. Młodzież jest bardziej wyrośnięta i silniejsza niż jej przodkowie. A jednak liczba diabetyków wśród dzieci podwaja się co dziesięć lat. Coraz więcej ludzi żyje w domach z klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem. A jednak infekcje nadal zabijają miliony.
Nigdy nie mieliśmy więcej gabinetów lekarskich i sal operacyjnych niż obecnie. A jednak lista oczekujących na podstawowe zabiegi chirurgiczne jest bardzo długa. Nowe metody leczenia i nowe leki są badane skutecznie i intensywnie. A jednak chorób wywoływanych przez samych lekarzy jest coraz więcej. Nigdy dotąd prawa pacjentów nie były tak rozbudowane.
A jednak nie czują się oni bezpieczni. Jest wiele metod zapobiegania ciąży, a jednak liczba aborcji stale rośnie. Medycyna jest bardzo rozwinięta. A jednak pacjenci nigdy nie byli tak niezadowoleni. Lekarze nigdy nie pracowali ciężej i nigdy nie byli mniej kochani ” .

Istnieje proste uzasadnienie tych sprzeczności. Po części problemy te powstały dlatego, że medycyna przez ostatnie sto lat skupiła się na tworzeniu systemu opieki zdrowotnej, który byłby wygodny dla niej samej, nie zaś dla pacjenta. Po części dlatego, że lekarzom nie udało się zdefiniować lub zrozumieć prawdziwych potrzeb człowieka.

Jednak najważniejsze jest to, że lekarze całkowicie przejęli nad nami kontrolę i władzę. Pełni entuzjazmu dla cudów nauki, zapomnieli o ukrytych, leczących siłach drzemiących w każdym z nas. Przekonani o swojej racji,stworzyli profesję szanującą bardziej terapię niż samo leczenie. Pierwszy raz w historii medycyna koliduje z naturą i ignoruje fenomen leczenia naturalnego.

Francuz Claude Bernard i Amerykanin W.B. Cannon oraz wielu badaczy na całym świecie zebrało dowody na to, że wewnętrzna struktura organizmu poddaje się wewnętrznym bodźcom i dlatego najlepszy gabinet lekarski znajduje się w każdym z nas. Nawet najprostsze badania wykazują, że człowiek nie może być traktowany jak maszyna składająca się z wielu części, lecz jest istotą o zdumiewających możliwościach samoleczenia.

                                                                                                                                                                                                                            

        Naukowcy stwierdzali, że ludzki umysł ma bardzo pozytywny wpływ na ciało i że ucząc się samokontroli można sterować reakcjami organizmu.
W praktyce medycznej przed tysiącami lat doskonale wiedziano, iż wpływ umysłu na organizm ludzki może być olbrzymi. Hipokrates, powszechnie uznawany za twórcę nowoczesnej medycyny, wiedział, że umysł ma ogromny wpływ na to, jakie choroby w organizmie się rozwiną i jak będą przebiegać. Już ponad dwa tysiące lat temu dobrze
rozumiał on znaczenie medytacji i relaksu psychicznego.

Powodem nieuznawania naturalnego leczenia są pieniądze i pewne grupy nacisku, którym obecny stan rzeczy jak najbardziej odpowiada i które wręcz chronią mechanistyczne podejście do medycyny. Z tej sytuacji najbardziej zadowolony jest przemysł farmaceutyczny, który bardzo by ucierpiał, gdyby zasady obecnej medycyny zostały podważone. Na razie jednak zarabia on grube miliony, a wszystko dzięki lekarzom
przepisującym tony leków. Oczywista jest ścisła zależność między tymi grupami. Gdyby jedna ucierpiała, natychmiast odczułaby druga. Słabszy rozwój przemysłu farmaceutycznego  oznaczałby krach większości czasopism medycznych, kres dotacji na badania, koniec sponsorowania przez różne firmy i, co ważniejsze koniec możliwości chronienia lekarzy przez przemysł farmaceutyczny. Jest to zamknięta sieć zależności.

W rezultacie znaczna część praktykujących lekarzy nadal twierdzi, że wszelkie objawy choroby najlepiej zlikwidować lekami, a większość chorób najlepiej leczyć, tłumiąc naturalne reakcje organizmu. Wiedzą bowiem bardzo dobrze, że gdyby zaakceptowali leczenie takich chorób jak nadciśnienie albo bezsenność w sposób naturalny, natychmiast odczułby to
przemysł farmaceutyczny, a wkrótce oni sami …

Cytat pochodzi ze wstępu do książki Stanisława Ciesielskiego
Rozważania o zdrowiu i rewitalizacji  jak walczyć z entropią  Wydawnictwo Gliwice 2003

POLECAM
Przemysław Rybczyński
Terapeuta dyplomowany
Manualnych Terapii Naturalnych Chiropraktyki
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116