Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

RWA KULSZOWA-NASTAWIENIE KRĘGOSŁUPA – POZNAŃ

JEŚLI CZUJESZ BÓL W PLECACH PRZY ZGINANIU, 

STANIU,CHODZENIU  AŻ DO STOPY  Z POŚLADKA

BLOKUJĄC MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA ?                                                                                            

JEŚLI TAK – TO MASZ RWĘ KULSZOWĄ

OBJAWY RWY KULSZOWEJ – Ostry, przeszywający ból występujący nagle po uniesieniu ciężaru, nagłym ruchu, potknięciu się itp. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda i podudzia czasem aż do stopy. Przy chodzeniu chory oszczędza bolącą kończynę, utrzymując ją w zgięciu i unika opierania się na pięcie. Przymusowa pozycja ciała wyraża się ugięciem kończyn dolnych w stawie biodrowym i kolanowym, a także odruchowym wyprostowaniem i bocznym skrzywieniem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Mogą też występować objawy uszkodzenia korzeni nerwowych: osłabienie czucia oraz osłabienie siły mięśni podudzia i stopy. W długotrwałym przebiegu choroby niekiedy dołącza się zanik i zwiotczenie mięśni podudzia.

Częstość nawrotów i czas trwania dolegliwości są bardzo różne i zależą w znacznym stopniu od przyczyn choroby .

By zrozumieć istotę opisywanych dolegliwości bólowych, trzeba wiedzieć jak zbudowany jest kręgosłup. Kręgosłup stanowi centralną oś ciała będącą jego podporą, spełnia również funkcję ochronną w stosunku do przebiegającego w jego kostnym kanale rdzenia kręgowego. Od rdzenia kręgowego odchodzą parzyste nerwy rdzeniowe, wychodzące przez odpowiednie otwory międzykręgowe.

Kręgosłup zbudowany jest z odcinków utworzonych przez kręgi i znajdujące się pomiędzy nimi krążki międzykręgowe, potocznie zwane dyskami. To właśnie krążki międzykręgowe zapewniają kręgosłupowi elastyczność. Oddzielają one od siebie poszczególne kręgi oraz amortyzują obciążenia.

 

 

Możliwość amortyzowania obciążeń zapewnia krążkowi międzykręgowemu specjalna budowa. Krążek międzykręgowy składa się z części obwodowej zwanej pierścieniem włóknistym, w środku którego znajduje się jądro miażdżyste. Zbudowane jest ono z galaretowatej substancji, stąd czasem stosuje się określenie jądro galaretowate .

Z upływem czasu pod wpływem przewlekłych obciążeń, nieprawidłowej postawy ciała, złych warunków pracy krążek międzykręgowy traci swe właściwości stabilizujące i amortyzacyjne. Dochodzi do powstania zmian zwyrodnieniowych krążka międzykręgowego. Osłabiony pierścień włóknisty nie może utrzymać w swych granicach jądra miażdżystego. Zmiany zwyrodnieniowe, które dokonują się w krążku międzykręgowym powodują, że dochodzi do uwypuklenia wypadnięcia jądra miażdżystego przez uszkodzony pierścień włóknisty. Uwypuklenie to powoduje ucisk, początkowo na więzadła kręgosłupa, później na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego, a w końcu na rdzeń kręgowy. Ucisk na nerwy wywołuje ostry ból.

Wypadnięcie jądra miażdżystego określa się jako przepuklinę krążka międzykręgowego -jądro galaretowate zmieniło swoje prawidłowe położenie. Potocznie stan ten bywa czasem określany jako wypadnięcie dysku. Zmiany chorobowe dotyczą najczęściej krążków w odcinku lędźwiowym oraz pomiędzy ostatnim kręgiem lędźwiowym i pierwszym krzyżowym.

Dyskopatia to choroba krążka międzykręgowego. Schorzenie przejawia się poprzez stopniowe, patologiczne zmiany w obrębie elementów krążka- uszkadzanie pierścienia włóknistego, bądź przemieszczanie jądra miażdżystego. Uszkodzenie pierścienia może doprowadzić do tzw. przepukliny, dalszy rozwój procesu chorobowego może spowodować przerwanie i wydostanie się jądra miażdżystego poza obszar pierścienia.

KRĘGARSTWO  CHIROPRAKTYKA – OSTEOPATIA – TERAPIE MANUALNE – NASTAWIANIE MOBILIZACJE KRĘGOSŁUPA Terapie te opierają się na założeniu, że większość, chorób na które cierpimy, spowodowana jest przesunięciem kręgów kręgosłupa i zablokowaniem stawów oraz brakiem symetrii miednicy . Jeśli przywróci się im prawidłowe położenie symetrię oraz ruchliwość wszystko powróci do normy, a my pozbędziemy się bólu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Większość pacjentów cierpi na bóle dolnej części kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Niektórzy skarżą się tylko na niewielki ból w okolicy lędźwiowej zesztywnienia poranne, inni na silne bóle krzyża promieniujące do nóg tak z przodu , jak i z tyłu uda tzw. rwę kulszową

Jeszcze inni przychodzą z ciężkimi objawami tzw. wypadniętego dysku -dyskopatii. Kręgi piersiowe, jak i szyjne też potrafią bólem przypomnieć o swoim istnieniu. Ograniczony ruch głową, jak i usztywnienia także powinien skłonić do wizyty u kręgarza. Im szybciej uraz jest wychwycony i ustawiony przez terapeutę, tym szybszy mamy powrót do zdrowia. Objaw blokady, kłapania stopą przy rwie kulszowej można usunąć, lecz gdy pozostawi się to schorzenie bez pomocy, to nie odzyskamy pełnej władzy w tej nodze a ból nie da nam pracować i żyć normalnie.

Jego praca pozwala zmniejszyć dokuczliwy ból, zwiększyć ruchomość stawów przywracając symetryczność miednicy i równą długość nóg. Niestety czasem wieloletnie zaniedbane ciężkie zmiany chorobowe wymagają już tylko leczenia operacyjnego ale jest to ostateczność.

NALEŻY SPRÓBOWAĆ ZAWSZE METOD TERAPII NATURALNYCH
PONIEWAŻ PRZYNOSZĄ ZNAKOMITE REZULTATY
SĄ NAJSKUTECZNIEJSZĄ METODĄ WALKI ZE SCHORZENIAMI KRĘGOSŁUPA I STAWÓW

ZAPRASZAM DO GABINETU
TERAPII NATURALNYCH SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA I MASAŻU
CENTRUM ZDROWIA TRZY DIAMENTY
Przemysław Rybczyński

www.masaz-kregoslupa-poznan.pl/referencje/

www.masaz-kregoslupa-poznan.pl