Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

CHIROPRAKTYKA a SKOLIOZA KRĘGOSŁUPA

Ze zgrozą patrzymy na zgarbionych

nastolatków, gdyż konsekwencje ich

niezdrowej postawy ciała będą miały

negatywny wpływ na ich zdrowie

zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dolegliwością fizyczną będzie zazwyczaj boczne skrzywienie kręgosłupa, określane jako skolioza. Rosnący człowiek powinien być w aktywnym ruchu, co najmniej przez godzinę dziennie. Skolioza niezwiązana z uszkodzeniami neurologicznymi czy poważnymi wadami struktury kośćca , a zauważona we wczesnym okresie jej powstania może zostać całkowicie wyeliminowana. Dlatego tak ważne jest badanie chiropraktyczne co sześć miesięcy, aby móc zareagować szybko. Chiropraktyka ma zachęcające rezultaty w eliminowaniu skolioz.

Warto pamiętać, że Chiropraktyka jest nauką, sztuką i filozofią, która zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na stan zdrowia. Bóle kręgosłupa i głowy, parestezje nazywane przez pacjentów drętwieniem oraz mrowieniem w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie.

Rodzice rosnącego dziecka mogą zauważyć pierwsze objawy skoliozy, poprzez obserwacje postawy ciała. Nierówny poziom ramion, łopatek , asymetria talii, odstawanie biodra do boku i trudności w spontanicznym korygowaniu postawy jest pierwszym sygnałem rozwijającej się skoliozy. Są różne teorie powstawania skolioz. Jedne twierdzą , że skolioza jest dziedziczna, inne, że jest wynikiem adaptacji organizmu do bolesnego przeżycia psychicznego, bądź urazu fizycznego, między innymi porodu, wypadku np. samochodowego, sportowego, jeszcze inne upatrują przyczyn w zaburzeniach neurologicznej napięć mięśni przykręgosłupowych.

Obserwacje praktyczne pozwalają postawić hipotezę ,że punktem wyjścia wielu skolioz jest zaburzenie czynności stawu krzyżowo-biodrowego lub wręcz biodrowego w okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym. Powoduje to w okresie wzrostu pokwitaniowego za sprawą względnej nierówności kończyn i nierównowagi mięśniowej w okolicy obręczy biodrowej wytworzenie krzywizny pierwotnej w odcinku lędźwiowym , a następnie skrzywień kompensacyjnych w odcinku piersiowym. Dalsze konsekwencje znamy- uciążliwe leczenie gorsetami ortopedycznymi lub rozległe zabiegi operacyjne połączone z wszczepianiem implantów.

Można zaryzykować twierdzenie ,że już samo leczenie skolioz zamiast ich zapobiegania jest wielka przegrana medycyny podobnie jak to miało miejsce przed laty w problematyce dysplazji stawu biodrowego i wrodzonego zwichnięcia stawu biodrowego u dzieci. Chiropraktyka oferuje prostą, efektywną i bezbolesną profilaktykę zapobiegania skolioz i ich eliminacji we wczesnym okresie ich powstawania. Chiropraktyk wszechstronnie analizuje aparat ruchu i występujący w nim rozkład napięć często będący pochodną restrykcji trzewnych czy w układzie czaszkowo- krzyżowym ,a więc leżących głębiej niż tylko w kręgosłupie. Proszę pamiętać, że zdrowy kręgosłup to zasadniczy fundament do pełnego i zdrowego życia

DR.HENRYK DYCZEK – CHIROPRAKTYCY POLSCY

POZDRAWIAM I POLECAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33
POZNAŃ
tel.606998116
www.masaz-kregoslupa-poznan.pl
www.rwakulszowa-poznan.pl
www.masaz-poznan.net.pl