Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

CZY ŻYĆ BEZ OPIEKI CHIROPRAKTYCZNEJ ?

Zanim podejmiemy odpowiedź

na to pytanie

przypomnijmy

definicję Chiropraktyki.

Chiropraktyka jest nauką, sztuką i filozofią, która zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na stan zdrowia.

Bóle kręgosłupa i głowy, parestezje nazywane przez pacjentów drętwieniem oraz mrowieniem w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie.

Człowiek na pewno może żyć bez opieki Chiropraktycznej, gdyż jest to stosunkowo nowa usługa dla potrzeb ludzkości.Zawód chiropraktyka powstał w Stanach Zjednoczonych w 1895 roku.Chiropraktyka rozwija się w szczególnie intensywnie w krajach, w których społeczeństwo uświadamia sobie jak negatywnie, brak ruchu w codziennym życiu człowieka, wpływa na jego zdrowie, a co za tym idzie samopoczucie.

Zatem odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest:”Oczywiście człowiek może żyć bez opieki Chiropraktycznej tylko, jakim kosztem ?”

Proszę zwrócić uwagę, że od wczesnych lat naszego życia siedzimy przez długie okresy czasu na nieodpowiednim podłożu, które jest zazwyczaj miękkie tj. meblach typu fotel czy kanapa, które powodują skrzywienie i rotowanie elementów miednicy, a to prowadzi do dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa przez pacjentów nazywanym bólem krzyża, czy „korzonkami”. W miejscach pracy siedzimy nie zawsze na ergonomicznych krzesłach, co przyczynia się do przeciążeń kręgosłupa.

Poza tym nosimy do szkoły książki, które są coraz cięższe, gdyż są drukowane na papierze kredowym, i to w najistotniejszym okresie rozwoju fizycznego człowieka, co powoduje niepotrzebne przeciążenia kręgosłupa. Kiedy nadchodzi okres pokwitania w którym to rozrost kości mięśni i ścięgien, które tworzą układ ruchu, jest przyśpieszony nie jesteśmy świadomi jak istotna jest wtedy opieka Chiropraktyczna, aby zapobiec zniszczeniu aparatu ruchu spowodowanym poprzez w/w przeciążenia.

Dla człowieka, okres rozwoju, jest najwłaściwszym okresem rozpoczęcia opieki chiropraktycznej, która nie tylko eliminuje szkodliwe przeciążenia z aparatu ruchu, ale przede wszystkim edukuje jak żyć, aby zapobiec powstawaniu dolegliwości układu ruchu m.in. skoliozy, czyli skrzywieniu bocznemu kręgosłupa.

Z rozwojem aparatu ruchu zwiększa się aktywność sportowa dojrzewającego człowieka, co pociąga za sobą zwiększone prawdopodobieństwo kontuzji. Niektóre kontuzje sportowe pozostawiają trwałe skutki zaburzające czynności aparatu ruchu i mogą być powodem takich dolegliwości jak rwa kulszowa, ramienna, bóle stawów obwodowych, migrenowe bóle głowy i inne.

Praca zawodowa stawia przed nami coraz to większe wyzwania. Pracujemy dłużej i bardziej intensywnie, co związane jest zazwyczaj z wieloma godzinami siedzenia przy biurku, komputerze, czy w samochodzie. Wynikiem czego nasz aparat ruchu, czyli nasze kończyny górne i dolne, miednica, kręgosłup i czaszka, zaczyna nam dokuczać, co początkowo objawia się jako ogólnie odczuwana sztywność i zmniejszony zakres ruchów, później pojawiają się ostrzegawcze, ale jeszcze krótkotrwałe bóle w rejonie krzyża, albo karku.

Ignorowanie tych ostrzegawczych sygnałów dekompensacji układu ruchu prowadzi najczęściej do nagłego , silnego ataku bólu, po którym nie możemy się już wyprostować, a często kończy się ono kilkudniowym wymuszonym pobytem na podłodze w pozycji leżącej. Końcowy scenariusz tego artykułu może jednak nie mieć miejsca, jeżeli poddamy się opiece chiropraktycznej.

Chiropraktyka analizuje proces powstawania choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.

Jeżeli tak jest w Państwa przypadku, chiropraktyk jest najwłaściwszą osobą, do której należy zwrócić się o pomoc.

CHIROPRAKTYCY POLSCY DR.HENRYK DYCZEK

ZAPRASZAM  I POZDRAWIAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany
Terapii Naturalnych Chiropraktyki
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116
www.rwakulszowa-poznan.pl
www.masaz-poznan.net.pl
http://www.tinyurl.pl?cc6GBBc0