Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

ROZPOZNANIE I DIAGNOSTYKA RWY KULSZOWEJ W CHIROPRAKTYCE KRĘGOSŁUPA

Podstawowe znaczenie w diagnostyce rwy kulszowej dyskopatii przepuklin kręgosłupa ma dokładne zebranie wywiadu, czyli określenie lokalizacji bólu, jego nasilenia, długości trwania objawów oraz diagnostyka obrazowa RTG lub REZONANS MAGNETYCZNY .

                                                                                                                                                                                                                                                                                Ważne jest ustalenie, czy ból jest związany z urazem lub ryzykowną aktywnością fizyczną. Jakkolwiek rwa kulszowa najczęściej spowodowana jest naciągnięciem mięśni lub dyskopatią ważne jest, aby jak najwcześniej wykluczyć poważniejsze choroby, jak infekcja czy nowotwór. W przypadku stwierdzenia obecności tzw. objawów alarmowych  należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i chiropraktyka .

 

Dokładna lokalizacja bólu potrafi z dużym prawdopodobieństwem ustalić, na jakim poziomie kręgosłupa doszło do uszkodzenia lub drażnienia korzenia nerwowego. Badanie neurologiczne ma na celu określenie siły mięśniowej oraz czucia powierzchownego i głębokiego w kończynach dolnych. Ponadto badanie odruchów kolanowych oraz ścięgna Achillesa pomaga ocenić stopień uszkodzenia korzeni nerwowych. Bardzo czułym objawem w diagnostyce objawów korzeniowych jest objaw Lasegue’a. Polega on na podnoszeniu wyprostowanej nogi w pozycji leżącej na plecach. U zdrowych osób przeważnie udaje się podnieść nogę prawie do uzyskania kąta prostego względem podłoża, w przypadku obecności ucisku na korzeń ruchomość jest ograniczona.

W wybranych przypadkach, gdy ból trwa ponad 2-3 tygodnie konieczne jest wykonanie obrazowych badań diagnostycznych. Już samo zdjęcie RTG  pozwala na wstępną ocenę zaawansowania zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz znakomicie uwidacznia ewentualne złamania i/lub przemieszczenia kości kręgosłupa. Bardziej zaawansowane badanie tomografii komputerowej pozwala na znakomite zobrazowanie elementów kostnych kręgosłupa, jest to podstawowe znaczenie w diagnostyce kręgozmyku. Najczulszym badaniem obrazowym, uwidaczniającym głównie tkanki miękkie kręgosłupa jak krążki międzykręgowe i korzenie nerwowe jest badanie rezonansu magnetycznego (MRI). Jego skuteczność w rozpoznawaniu wypuklin jądra miażdżystego wynosi w zależności od mocy urządzenia nawet ponad 95%.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                         Inne badania, które stanowią uzupełnienie metod obrazowych, zwłaszcza w przypadkach złożonych stosowane są rzadziej. Badanie EMG (elektromiografia) pozwala na wykazanie zaburzeń przewodnictwa w nerwach i często pomaga ustalić, na jakim poziomie doszło do uszkodzenia. Mielografia, czyli zdjęcie RTG po wstrzyknięciu kontrastu do kanału kręgowego, jest obecnie badaniem o znaczeniu historycznym, została zastąpiona przez MRI i tomografię komputerową. Pomimo tego, u określonych pacjentów pewne zastosowanie ma TK, czyli badanie tomografii komputerowej po wstrzyknięciu kontrastu do kanału kręgowego.

Nie czekaj dłużej – przeczytaj informacje zawarte blogu ciekawe artykuły  i wprowadź  je w swoim życiu oraz rozpocznij serię zabiegów chiropraktycznych !!!

Leczenie operacyjne to 10 % przypadków powinno być rozważane dopiero w sytuacji, w której doszło do masywnych, nieodwracalnych zmian strukturalnych takich jak: całkowite przerwanie pierścienia włóknistego brak siły w kończynach nietrzymanie moczu i kału ,lub w sytuacji braku takich zmian lub częste nawroty dolegliwości.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Aż 90% przypadków bólowych kręgosłupa – przepuklin między kregowych, rwy kulszowej ,dyskopatii  kwalifikuje się do leczenia zachowawczego  a nie operacyjnego. Do którego wykorzystaj metody chiropraktyki oparte na stosowaniu bodźców: trakcji, oscylacji, mobilizacji, manipulacji i innych  form terapii manualnej. Takie jak metody chiropraktyki – Dr.Cox  https://www.chiropraktyka-poznan.pl/chiropratyka-metoda-james-cox-8/ czy terapii chiropraktyki kręgosłupa Dr Pierce’a – diagnostyki rtg różnicowej – geometrycznej kręgosłupa    https://www.chiropraktyka-poznan.pl/chiropratyka-metoda-pierca/

Podjęte w odpowiednim czasie, specjalistyczne leczenie z zakresu chiropraktyki  , jest w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, stworzyć dogodne warunki do gojenia się uszkodzonych struktur kręgosłupa .

wykorzystano artykuł ze strony  Dr kregoslup

Zapraszam  – Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116
https://rwakulszowa-poznan.pl/rwa-kulszowa-terapia-chiropraktyki-kregoslupa/

http://www.masaz-kregoslupa-poznan.pl/referencje