Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Wady Postawy u Dzieci – Chiropraktyka

Badając setki dzieci w szkołach

i przedszkolach chiropraktycy

zauważają poważny

odsetek wad postawy ,

od nieznacznych asymetrii ramion, miednicy i niewydolności mięśniowej postawy do poważnych skrzywień kręgosłupa w kilku odcinkach z rotacją miednicy, deformacjami czaszki i klatki piersiowej. Czy rzeczywiście przyczyną jest przysłowiowe ,,garbienie się” dzieci nękanych przez ustawiczne uwagi rodziców, a może problem, który widać w wieku szkolnym rozpoczął się w odległej przeszłości?.

Chiropraktycy analizują rozszerzone spektrum czynników mogących doprowadzać do wad postawy, a na tej drodze są w stanie skutecznie im zapobiegać, a później, gdy już wystąpił, wspomagać klasyczną szkołę leczenia tych wad ( tzw. ćwiczenia korekcyjne).Oto możliwy przebieg tworzenia się wady.

Jedną z przyczyn powstawania wad postawy są urazy okołoporodowe, które często u dzieci doprowadzają do zablokowania szwów czaszkowych naturalnej ruchomości szwów czaszkowych. Może to w efekcie doprowadzać do asymetrii w napięciu mięśni nie tylko w obrębie szyi (kręcz szyjny),ale również w obrębie pasa biodrowego. Obserwowany częściej po stronie lewej przykurcz przywodzicieli u niemowląt , nawet przy prawidłowej budowie panewek stawów biodrowych, może być wynikiem restrykcji szwów czaszkowych i wzmożonego napięcia podpotylicznego, jako pozostałości urazu okołoporodowego( poród kleszczowy, próżniociąg, niedelikatny rękoczyn odbierającego poród ,wąski kanał rodny itp. ). Rosnące dziecko posiada zapis tego urazu w ciele, a pewne rejony posiadają wzmożoną reaktywność na bodźce mechaniczne. Do czasu podjęcia chodzenia wada może się nie objawiać zewnętrznie, dopiero suma obciążeń grawitacyjnych u rosnącego szybko dziecka doprowadza do ujawniania się wady. Wówczas przykurcz przywiedzeniowy stawu biodrowego połączony często ze zwiększona rotacją wewnętrzną doprowadza do rotacji miednicy, a to z kolei na drodze względnej nierówności kończyn do skrzywienia w odcinku lędźwiowym .Wtórnie dochodzi do skrzywień w odcinku piersiowym i szyjnym. Gdy mięśnie przez odpowiednio długi czas utrzymują się w nieprawidłowym napięciu sztywnieją podobnie jak torebki stawowe i więzadła kręgosłupa , narządy wewnętrzne zmieniają swe naturalne położenie i tracą ruchomość, dochodzi wreszcie do utrwalonych deformacji kostnych.

Jeżeli tak jest w Państwa przypadku, chiropraktyk jest najwłaściwszą osobą, do której należy zwrócić się o pomoc

DR.HENRYK DYCZEK – CHIROPRAKTYCY POLSCY

ZAPRASZAM  I POZDRAWIAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.JUGOSŁOWIAŃSKA 49
POZNAŃ
tel.606998116
www.rwakulszowa-poznan.pl
www.masaz-poznan.net.pl
http://www.tinyurl.pl?AKfv3hFt