Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
11.00 - 17.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Akupresura Bańkami w Rwie Kulszowej

Bańki chińskie akupresura i masaż w terapii bólu kręgosłupa przepuklinach  dyskopatii skoliozach

Stawianie baniek jest jedną z najstarszych terapii leczniczych. Wynaleźli ją Chińczycy. Wykorzystywali róg zwierzęcia albo pień bambusa, początkowo chodziło tylko o wyssanie trucizn i zanieczyszczeń z ran. W starożytnej Grecji bańki stały się symbolem zawodu lekarza, a jeszcze sto lat temu żadna szanująca się europejska pani domu nie wyobrażała sobie apteczki bez tych szklanych kulek. Mawiało się, że wyciągają złą krew i chorobę. Potem świat zachwycił się antybiotykami i bańki zawędrowały do lamusa. Dziś powoli wracają do łask, metoda jest przecież skuteczna, stosunkowo prosta, a w dodatku nie ma działań ubocznych.

Działanie bańki

Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia w bańce, wtedy skóra zasysana jest do jej wnętrza. Na ciele tworzy się maleńka wybroczyna, gdyż z naczyń włosowatych wydostaje się niewielka ilość krwinek.

Gdy znajdą się poza naczyniami, organizm traktuje je jako ciało obce i mobilizuje się do walki z nimi. Produkuje więcej ciał odpornościowych, a wtedy skuteczniej zwalcza wszelkie infekcje. Bańki odciągają również krew z tkanek objętych stanem zapalnym. Poprawia się wówczas ukrwienie i automatycznie metabolizm, rozluźniają się mięśnie, zmniejsza obrzęk i ból. Bańki mają wpływ praktycznie na cały organizm, rozszerzają naczynia krwionośne, usprawniają krążenie krwi i limfy, uelastyczniają skórę, przyspieszają usuwanie toksyn, gdyż nasilają wydzielanie potu.

Silnie stymulują również układ nerwowy, oddziałując bezpośrednio na włókna nerwowe. Regulują funkcjonowanie układu oddechowego i pokarmowego. Są jak naturalny antybiotyk, tyle, że nie powodują skutków ubocznych. Niezastąpione w leczeniu ostrych i przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych, napięć mięśniowych, chorób reumatycznych i bólów stawowych różnego pochodzenia, m. in. po urazach, a także bólach kręgosłupa rwie kulszowej i karku. Bańki są przydatne w bólach głowy, dolegliwościach miesiączkowych, czasem też przy braku miesiączki oraz w chorobach układu nerwowego.

Nie stawiamy ich osobom wyczerpanym długą i poważną chorobą, cierpiącym na gruźlicę i po urazach, gdy podejrzewamy krwotok. Przeciwwskazaniem jest hemofilia i niska krzepliwość krwi w tym także długa kuracja lekami przeciwzakrzepowymi, np. aspiryną, kruchość naczyń krwionośnych, wysoka gorączka, alergiczne, ropne i grzybicze zmiany skórne, niewydolność serca, złośliwe nowotwory. A jeśli po terapii bańkami na skórze pojawią się pęcherze, nie można jej już powtarzać.

                                                   

Bańki chińskie ciśnieniowe – akupresurowe

Z wyglądu przypominają najbardziej znane banki lecznicze cieplne ale bańki próżniowe różnią się mechaniką działania . W zestawie znajdziemy pompkę przypominającą strzykawkę, a każda bańka ma zaworek. Bańkę przystawia się do ciała i pompką wysysa się z niej powietrze. Nie stawiamy ich w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek sutkowych, żołądka. Omijamy też okolice słabo lub w ogóle nie umięśnione. Stawia się je szeregami co centymetr jedna od drugiej albo na punktach akupresurowych czyli merydianach wg.zasad MEDYCYNY CHIŃSKIEJ. Należy założyć pompkę, przystawić do ciała, docisnąć i wypompować powietrze. Po zabiegu lekko wciskamy palcem skórę przy brzegu bańki, by wpuścić powietrze. Nigdy nie odrywamy bańki siłą.

                                                        

Terapia chińskich baniek akupresurowych działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Pacjent doświadcza natychmiastową ulgę od bólu, sztywności, gorączki, chłodu, kaszlu, nudności. Metoda ta zapobiega i leczy z chorób górnych dróg oddechowych, leczy z trawiennych problemów i wielu innych schorzeń. Więc, jeśli cierpisz na:
– chroniczny ból kręgosłupa – przepukliny miedzykręgowe- rwę kulszową – zapalenie stawu  – bóle mięśniowe
– zbędna toksyczność – zakwaszenie
– słabe krążenie
– problemy limfatyczne
– znużenie, infekcje
– fizyczną lub emocjonalną presję

Diagnostyka: poszukiwanie Sha Wybierz bolące miejsce na ciele. Przytrzymaj palce na badanej powierzchni. Po jakimś czasie odsuń rękę. Jeśli miejsca odciśnięte nadal są widoczne, to tam jest Sha. Nacisk wywołuje ciśnienie na przemieszczającą się tam krew, która odpływa z tego miejsca. Jeśli blędnięcie znika powoli, to wskazuje, że krew jest zatamowana lub jak mówią specjaliści – jest ?zamrożona?. To daje do myślenia, że w tym miejscu i w łukach odruchowych tego miejsca jest Sha.

W chińskich formach uzdrawiania, są trzy typy złego chi:

1. MARTWE CHI to jest stagnacja, która jest w ciele przez bardzo długi czas. System cierpi wtedy na niedotlenienie. Martwe chi jest bardzo szkodliwe, ponieważ może zachęcić wzrost komórek raka.

Rak jest beztlenowy i nie może utrzymać się przy życiu, gdzie tlenu jest pod dostatkiem.

2.CHI STOJĄCE najczęściej spowodowane brakiem ruchu i ćwiczeń. Problemy z sercem, wątrobą, nerkami, śledzioną i płucami i nadwagą. STOJĄCE CHI ZAWSZE JEST ZWIĄZANE Z BÓLEM RÓŻNYCH CZĘŚCI CIAŁA – KRĘGOSŁUPA .

                                                         

3.Trzeci rodzaj złego chi to TOKSYCZNE CHIgdzie odpady albo toksyczna pozostałość gromadzi się w systemie i kiedy nie jest usuwana, może skończyć się bardzo poważnymi chorobami.

Masaż bańką chińską – technika próżniowa tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one „ciałem obcym” i zastają usunięte z organizmu.

Z ciałem obcym usuwamy toksyczne związki, które się tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa świeża utleniona, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar – również w miejscach, gdzie mogą również występować komórki raka. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

Można postawić tzw. bańki stałe na punkty akupresurowe,720 odblokowując tym samym przepływ energii życiowej. Punkty pobudzania powinny zostać określone zgodnie z diagnozowaną chorobą. Bańki stosujemy także profilaktycznie.

Podczas masażu Chińską Bańką Gua-Sha pękają drobne naczynia krwionośne, pozostawiając w miejscu stosowania siniaki, które po kilku dniach się wchłoną i znikną.

Siniaki przybierają kolory: blada czerwień, głęboki kolor purpurowy albo zielone baseny krwi. Bardzo często ten obszar jest gorący, znaczy to, że toksyczne Sha jest wyciągane.

CZERWONE MIEJSCA SĄ ZNAKIEM, ŻE TOKSYNY SĄ WYCIĄGANE.

OBSZAR W KOLORZE GŁĘBOKIEJ PURPURY, ZNACZY, ŻE KREW JEST STARA I STOJĄCA.

CIEMNE ZIELONE ODBARWIENIE ZIELONE BASENY KRWI SĄ ZNAKIEM, ŻE STOJĄCA KREW I TOKSYCZNY CHI JEST NEUTRALIZOWANY Z SYSTEMU.

Na skutek masażu bańką chińską mamy do czynienia z powstawaniem krwiaka .Krwiak czyli wylew krwi nie niszczy tkanek, powoduje jedynie rozsunięcie komórek lub tkanek i chwilowo uciska je. W określonym czasie dochodzi do wessania krwi, a tkanka w której miał miejsce krwiak powraca do stanu wyjściowego.

                                      

W trakcie tzw. organizacji krwiaka mamy możliwość zaobserwowania zmiany jego barwy, podobnie jak to ma miejsce w siniaku. Zmiana barwy od ciemnoczerwonej, sinej, sino fioletowej, fioleto wobrunatnej zmienia się do brunatono żółtej i wreszcie do blednącej żółci po czym miejsce wcześniej zmienione niczym nie różni się od zdrowej tkanki.

Tak przebiega proces organizacji czyli „sprzątanie” po wynaczynionej krwi. Uciśnięte tkanki powracają do poprzedniego stanu.

Niezastąpione w terapii bólu kręgosłupa rwie kulszowej skoliozach w bólach stawów i mięśni.

                             

Chińskie gumowe bańki akupunkturowe jian shen guan akupresura i masaż

Są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, bez zaworu. Jest to ich nowoczesna, a zarazem bardziej uniwersalna odmiana. Tworzywo sztuczne pozwala na przystawienie ich w prawie w każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Łatwość użycia oraz możliwość regulacji stopnia zassania bańki, sprawia, że bańki można nawet stawiać samemu. Dzięki regulacji stopnia zassania bańki, czynność ta nie jest bolesna, ułatwia wykonanie masażu, ponieważ jest dostosowany do indywidualnego progu odczucia bólu.

Wyjątkowo proste w użyciu, nie trzeba ich wypalać, ani pompować, wystarczy lekko ścisnąć palcami, przyłożyć do skóry i delikatnie puścić. Ciśnienie reguluje się odpowiednim ściskaniem bańki. W zestawie są 4 bańki różnej wielkości, większe przykłada się do stawów i mięśni, stosujemy do masażu w podcisnieniu bańką mniejsze do wrażliwszych części ciała, np. na skroniach przy migrenie. Przystawia się je też punktów akupunkturowych, dzięki czemu usprawniają pracę odpowiadających im narządów wewnętrznych. Oczyszczają organizm z toksyn, pomagają na te same dolegliwości, co tradycyjne bańki ciśnieniowe.

Sposób wykonania masażu zależy od wielkości baniek – duże stawia się na stawach i powierzchniach silnie umięśnionych, a mniejsze w punktach wrażliwych oraz u dzieci. Masuje się głównie plecy, a jeśli jest to masaż kosmetyczny (antycellulitowy), to masażowi podlegają także pośladki, uda i ramiona. Pierwsza czynnością jest nałożenie olejku ciepłymi dłońmi na masowaną część ciała, po to by ułatwić przesuwanie bańki po skórze, bez powodowania bólu. Drugi krok to przyssanie gumowych baniek, lub ewentualnie zwilżenia spirytusem szklanych baniek i podpalenie ich. Kolejny krok to przesuwanie zassanej chińskiej bańki po ciele ? ruchy koliste i zygzakowate. Zazwyczaj jest to masaż wzdłuż kręgosłupa, boków ciała, krzyża czy pasa barkowego. Ważnym punktem masażu jest stymulacja złączenia kręgów szyjnych i piersiowych, które są odpowiedzialne także za odporność organizmu.

Stawia się je symetrycznie, po obu stronach ciała albo na miejscu bolesnym. Aby je usunąć lub masując wystarczy leciutko nacisnąć skórę tuż przy ich krawędzi. Dzięki temu, że są elastyczne, można je przystawiać nawet na stawach albo na kręgosłupie.

Stawiamy je co drugi dzień na 5 – 10 – 15 minut, a nawet na dłużej. Cała kuracja do 10 zabiegów, ale przy schorzeniach przewlekłych trzeba ją powtarzać. Nie wolno ich stosować przy słabej krzepliwości krwi.

Szanowny pacjencie, aby po wieloletnich zaniedbaniach zdrowotnych ból definitywnie szybko ustąpił i żebyś przestał cierpieć wyzdrowiał musimy wykonać serię zabiegów

  • najlepiej 1 /  2 razy w tygodniu zależnie od stopnia rozwoju schorzenia

  • efekt zabiegu jest natychmiastowy lub rozłożony w czasie 48 godzin

  • samopoczucie po zabiegu bywa różne : możemy odczuwać natychmiastową poprawę i przypływ energii, lub być osłabieni. dolegliwości bólowe mogą osłabnąć lub czasowo nasilić się przez 2-3 dni aby po nich zniknąć to normalna reakcja organizmu tak jak zmęczeniu dużym wysiłku sportowym czy ciężkiej pracy.

Nie należy lekceważyć wykonanego zabiegu są to wysoce wyspecjalizowane i skuteczne techniki akupresurowe wpływające na całe ciało.

Po zabiegu powinniśmy odpocząć, dać sansę organizmowi na wprowadzenie zmian zdrowotnych ograniczając do minimum intensywne zajęcia, ciężką pracę i sport.

Całkowity powrót do zdrowia i regeneracja uszkodzonych tkanek – pozbycie się bólu przebiega w różnym czasie ale najszybciej jeżeli stosujemy naturalną wchłanialną suplemetację ziołami i minerałami oraz wykonujemy regularnie zalecone ćwiczenia kręgosłupa.

Zapraszam do gabinetu – Przemysław Rybczyński chiropraktyk gabinet – Trzy Diamenty – Poznań

Wykorzystano art. ?bańki lecznicza próżnia? Ryszarda Tomaszewskiego