Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Rwa Kulszowa
Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Nastawianie Kręgosłupa Chiropraktyka Kręgarstwo Terapie Manualne

                          

                                                                       Nastawienie kręgosłupa. Efekty zabiegów Chiropraktyki

NASTAWIANIE MOBILIZACJE KRĘGOSŁUPA I STAWÓW – TERAPIA MANUALNA  CHIROPRAKTYKA –  KRĘGARSTWO – to różne nazwy podobnych lecz różniących się metod leczniczych.

Opierają się one na założeniu, że większość chorób, na które cierpimy, spowodowana jest przesunięciem kręgów kręgosłupa i zablokowaniem stawów. Jeśli przywróci się im prawidłowe położenie oraz ruchliwość wszystko powróci do normy, a my pozbędziemy się bólu.

Kręgosłup nie tylko pozwala nam utrzymać ciało w pionie i elastycznie wykonywać skłony i prace. Także osłania rdzeń kręgowy a odchodzące od niego włókna nerwowe łączą się ze wszystkimi częściami ciała. Dzięki temu mózg może wysyłać poprzez rdzeń rozkazy jak i odbierać bodźce ze środowiska.

                                                                                                              

 

Jeżeli kręgi nie są na swoim miejscu to uciskają na włókna nerwowe, co powoduje zwyrodnienia i zakłócenia w przesyłaniu impulsów nerwowych do narządów. Pojawiają się wtedy różne dolegliwości i ostry ból prowadzący do schorzeń kręgosłupa.

TERAPIA MANUALNA, CHIROPRAKTYKA KRĘGARSTWO polegają na ręcznym naturalnym manipulowaniu kręgami i stawami , przywróceniu ich ruchomości oraz właściwym ustawieniu , by nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego co spowoduje ustąpienie dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Większość pacjentów cierpi na bóle dolnej części kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Niektórzy skarżą się tylko na niewielki ból w okolicy lędźwiowej zesztywnienia poranne, inni na silne bóle krzyża promieniujące do nóg tak z przodu , jak i z tyłu uda tzw. rwę kulszową.

Jeszcze inni przychodzą z ciężkimi objawami tzw. wypadniętego dysku-dyskopatii. Kręgi piersiowe, jak i szyjne też potrafią bólem przypomnieć o swoim istnieniu. Ograniczony ruch głową, jak i usztywnienia także są przyczyną wizyty u kręgarza. Im szybciej uraz jest wychwycony i ustawiony przez terapeutę, tym szybszy mamy powrót do zdrowia. Objaw blokady, kłapania stopą przy rwie kulszowej można usunąć, lecz gdy pozostawi się to schorzenie bez pomocy, to nie odzyskamy pełnej władzy w tej nodze a ból nie da nam pracować i żyć normalnie.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                             

Zwyrodnienia stawów biodrowych często rozpoznawane są przez TERAPEUTĘ MANUALNEGO, CHIROPRAKTYKA, KRĘGARZA.

Jego praca pozwala zmniejszyć dokuczliwy ból, zwiększyć ruchomość stawów przywracając symetryczność miednicy i równą długość nóg.

Niestety czasem wieloletnie zaniedbane ciężkie zmiany chorobowe wymagają już tylko leczenia operacyjnego ale jest to ostateczność.

NALEŻY SPRÓBOWAĆ ZAWSZE METOD NATURALNYCH. PONIEWAŻ PRZYNOSZĄ ZNAKOMITE REZULTATY I SĄ NAJSKUTECZNIEJSZĄ METODĄ WALKI ZE SCHORZENIAMI KRĘGOSŁUPA I STAWÓW

Efekt zabiegu jest natychmiastowy lub rozłożony w czasie 48godzin ale samopoczucie po zabiegu bywa różne.  Możemy odczuwać natychmiastową poprawę i przypływ energii, lub być osłabieni, a dolegliwości bólowe mogą osłabnąć lub czasowo nasilić się. Przez 2-3 dni aby po nich zniknąć, to normalna reakcja organizmu tak jak zmęczenie po dużym wysiłku sportowym czy ciężkiej pracy.
Nie należy lekceważyć wykonanego zabiegu nastawienia kręgosłupa nawet gdy wydaje się delikatny. Są to wysoce wyspecjalizowane i skuteczne mobilizacje wpływające na całe ciało . Powodują prawidłowe ustawienie nerwów,powięzi, mięśni,stawów ,kręgosłupa czyli powrót do właściwej,zdrowej sylwetki człowieka ,symetrii organizmu. Powinniśmy odpocząć, dać szansę organizmowi na wprowadzenie zmian zdrowotnych ograniczając do minimum intensywne zajęcia, ciężką pracę i sport.

 

 

 

 

 

 

 

Całkowity powrót do zdrowia i regeneracja uszkodzonych tkanek – pozbycie się bólu – przebiega w różnym czasie ale najszybciej jeżeli stosujemy naturalną wchłanialną Suplementację ziołami i minerałami. Oraz wykonujemy regularnie zalecone ćwiczenia kręgosłupa.
Po skutecznym wykonaniu całości zaplanowanej terapii i pozbyciu się dolegliwości zalecam wizyty kontrolne. Przeglądy okresowe kręgosłupa- kolejno po 14 dniach -30 dniach – 60 dniach aby skutecznie i trwale wygasić. Przyczyny schorzenia kręgosłupa i wspomóc regenerację uszkodzonych tkanek.

Specjaliści polecają terapie opierające się na założeniach :
Chiropraktyki McTimoney Corleya – Coxa i Pierca

Amerykańskiej angielskiej niemieckiej japońskiej terapii manualnej
Chińskiego kręgarstwa i masażu
Medycyny chińskiej pięciu elementów akupresury bańkami.

W celu wyleczenia schorzeń i bólu kręgosłupa pacjenta z Poznania musimy zregenerować – odbudować dyski. Powinniśmy natychmiastowo dostarczyć do organizmu- suplementy naturalne działają one : przeciwbólowo – przeciwzapalnie – znieczulająco zmniejszają i likwidują ból kręgosłupa – ból rwy kulszowej.  Regenerują tkankę uszkodzonego dysku i kręgów – dostarczają organizmowi budulca i naturalnych substancji wzmacniających. Rekomendowane naturalne preparaty :
Mumio ma wielostronny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Środek normalizuje funkcje organów wewnętrznych i zewnętrznych. Podwyższa aktywizuje regeneracje biologiczną komórek jak i całych systemów organizmu. Uzupełnia wszelkie niedobory mineralne – wzbogacając ustrój w makro i mikroelementy.

Przyspiesza gojenie ran, zrastanie kości po złamaniach – regeneracje dysków kręgosłupa ,likwiduje wszelkie procesy gnilne organizm i stymuluje wydalanie substancji toksycznych – skład: ok. 38 pierwiastków chemicznych, 40 makro i mikroelementów, 10 związków metali, 16 aminokwasów, biopierwiastki magnez, wapń, chrom, potas , selen ,żelazo, miedź, nikiel, kobalt, , mangan, cynk, stront, fluor, jod, glin, siarka, tytan, wanad kompleks witamin z grupy b, c, a , p i biologicznie aktywne substancje: dzięki zróżnicowaniu związków chemicznych doskonale skomponowanych w jednym preparacie działa kompleksowo na cały organizm choroby układu kostno – mięśniowego i kręgosłupa i choroby układu nerwowego: dyskopatia, rwa kulszowa zapalenie stawów, artretyzm, reumatyzm, gościec stawowy, osteoporoza i inne – przyspiesza regenerację tkanki kostnej, stymuluje wytwarzanie mazi stawowej, działa przeciwzapalnie regenerująco i znieczulając przeciwbólowo oraz

Przemysław Rybczyński
Terapeuta dyplomowany Terapii Naturalnych Chiropraktyki
Trzy Diamenty – Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
ul.NAGIETKOWA 33 Poznań
tel.606998116

https://rwakulszowa-poznan.pl/rwa-kulszowa-terapia-chiropraktyki-kregoslupa/
https://rwakulszowa-poznan.pl/rozpoznanie-i-diagnostyka-rwy-kulszowej-w-chiropraktyce-kregoslupa/