Chiropraktyka w Rwie Kulszowej
NATURALNE TERAPIE MANUALNE CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA W RWIE KULSZOWEJ DYSKOPATII PRZEPUKLINACH „WYPADNIĘCIU DYSKU” KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO SKOLIOZIE
Terapie manualne chiropraktyki opierają się one na założeniu, że większość chorób, na które cierpimy, spowodowana jest przesunięciem kręgów kręgosłupa,zablokowaniem stawów a przez to zablokowaniem przewodnictwa układu nerwowego. Jeśli przywróci się im prawidłowe położenie oraz ruchliwość wszystko powróci do normy, a my pozbędziemy się bólu.
Praca Chiropraktyka Terapeuty Manualnego Kręgarza polega na ręcznym, naturalnym manipulowaniu kręgami i stawami, przywróceniu ich ruchomości oraz właściwego ustawienia, by nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego oraz trakcji rozciąganiu przestrzeni międzykręgowych co spowoduje ustąpienie dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Chiropraktyka jest rodzajem terapii manualnej opartej na dogłębnej analizie mechaniki układu ruchu i zaburzeń w nim powstających. Dzięki swej unikalnej technice, w sposób możliwie delikatny, a jednak bardzo efektywny potrafi zrównoważyć układ ruchu i zniwelować takie objawy jak bóle głowy i stawów obwodowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle oraz wiele innych schorzeń będących wtórnie związanych z czynnościowymi zaburzeniami w narządzie ruchu. Chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje zatem wiele jej odmian – od mechanistycznych opartych na bezpośrednim usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo oddziaływujących na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.
Chiropraktyka jest formą opieki zdrowotnej, która wykorzystuje wrodzone i naturalne możliwości organizmu do regeneracji, czyli powrotu do zdrowia. Opiera się na tym iż związek pomiędzy strukturą i funkcjonowaniem ciała człowieka odgrywa zasadniczą rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia oraz , że zaburzenie równowagi pomiędzy kręgosłupem i układem nerwowym przyczynia się do procesu powstawania choroby. Choroba może być wynikiem rozstroju układu nerwowego, a rozstrojenia układu nerwowego mogą być spowodowane zaburzeniami w układzie ruchowym. Rozstrojenie układu nerwowego może spowodować lub pogorszyć chorobę, oraz spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu człowieka.
Zaburzenia w równowadze segmentów kręgosłupa, miednicy i kości czaszki mogą mieć związek z pospolitymi dolegliwościami człowieka o pochodzeniu organicznym, trzewnym oraz naczynioruchowym. W przypadku zaistnienia stosownych okoliczności, prawie każdy element układu nerwowego może bezpośrednio, czy też pośrednio spowodować reakcje w innych elementach układu nerwowego. Razem wzięte, niezależne od siebie przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania organizmu mogą mieć bardziej osłabiający efekt, niż pojedyncze. Zaburzenia w naturalnej równowadze segmentów kręgosłupa, miednicy i czaszki mogą zapoczątkować, czy też zaostrzyć rozstrój stabilności nerwowo-naczyniowej i nerwowo-trzewnej. Dlatego tez korekcja zaburzeń równowagi układu ruchowego jest bezwzględnie konieczna dla efektywnego prowadzenia pacjenta.
Dlaczego chiropraktyka ?
Sześciomiesięczne wizyty kontrolne u dentysty są czymś naturalnym i dziwimy się, kiedy ktoś nie przestrzega tej ogólnie przyjętej reguły. Nasze wizyty u dentysty mają na celu utrzymanie naszego uzębienia w dobrym zdrowiu. Czyli nasze działanie jest tutaj zapobiegawcze, albo inaczej profilaktyczne. Zęby stanowią część układu kostnego, czyli szkieletu, który jest dla nas widoczny, a poza tym piękne zdrowe zęby to połowa sukcesu naszej prezentacji zewnętrznej.
W skład układu kostnego wchodzi jednak wiele innych struktur zbudowanych z tkanki kostnej, a są nimi m.in. kręgosłup, miednica, czaszka, kończyny górne i dolne, dzięki którym możemy przyjąć postawę pionową, poruszać się i co najważniejsze – normalnie żyć. Podobnie jak regularne wizyty u dentysty zapobiegają niepotrzebnej degeneracji naszego uzębienia, tak samo opieka chiropraktyczna zapobiega degeneracji kręgosłupa i przyczynia się do optymalnego stanu zdrowia i pełnej swobody ruchu. Jest to oczywiste, że każdy chce się czuć dobrze i być w stanie robić to, co chce.
Datego początkowa opieka chiropraktyczna, jeżeli to jest wskazane, musi być intensywna. Opieka chiropraktyczna łączy w sobie prace nie tylko na tkance kostnej, ale również na tkance miękkiej. W związku z tym mobilizacyjne techniki chiropraktyczne są często stosowane razem z pracą na tkance miękkiej. Często chiropraktyk sugeruje ćwiczenia, zmiany w diecie oraz w stylu życia, aby pacjent jak najszybciej powrócił do zdrowia. W takim przypadku kooperacja pacjenta jest tutaj niezbędna. Po osiągnięciu dobrego stanu zdrowia, późniejsze sześciomiesięczne wizyty u chiropraktyka pomogą w utrzymaniu dobrego zdrowia.
Poza tym wizyty te pozwolą na wyeliminowanie małych problemów zdrowotnych zanim staną się one wielkie! Osoby zainteresowane dobrym zdrowiem, nie tylko w krajach Europy zachodniej, ale i w Polsce poczynając od dzieci, a kończąc na dorosłych wybierają opiekę chiropraktyczną, aby czuć się dobrze i dobrze się prezentować. Osoby o prostych kręgosłupach trzymają się prosto, bo czują się zdrowo i tym zwracają na siebie uwagę.
Należy pamiętać, że chiropraktyka jest nauką, sztuką i filozofią, która zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a funkcyjnością układu nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na odrestaurowanie i utrzymanie dobrego zdrowia. Bóle pleców, krzyża i głowy, drętwienie oraz mrowienie w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie.
Chiropraktyka analizuje proces powstawanie choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.
JEŻELI TAK JEST W PAŃSTWA PRZYPADKU, CHIROPRAKTYK JEST NAJWŁAŚCIWSZĄ OSOBĄ, DO KTÓREJ NALEŻY ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC !
Czy można żyć bez opieki chiropraktycznej ?
Zanim podejmiemy odpowiedź na to pytanie przypomnijmy definicję Chiropraktyki. Chiropraktyka jest nauką, sztuką i filozofią, która zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na stan zdrowia.
Bóle kręgosłupa i głowy, parestezje nazywane przez pacjentów drętwieniem oraz mrowieniem w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie
Człowiek na pewno może żyć bez opieki Chiropraktycznej, gdyż jest to stosunkowo nowa usługa dla potrzeb ludzkości. Zawód chiropraktyka powstał w Stanach Zjednoczonych w 1895 roku. Chiropraktyka rozwija się w szczególnie intensywnie w krajach, w których społeczeństwo uświadamia sobie jak negatywnie, brak ruchu w codziennym życiu człowieka, wpływa na jego zdrowie, a co za tym idzie samopoczucie.
Zatem odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest „Oczywiście człowiek może żyć bez opieki Chiropraktycznej tylko, jakim kosztem ?”
Proszę zwrócić uwagę, że od wczesnych lat naszego życia siedzimy przez długie okresy czasu na nieodpowiednim podłożu, które jest zazwyczaj miękkie tj. meblach typu fotel czy kanapa, które powodują skrzywienie i rotowanie elementów miednicy, a to prowadzi do dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa przez pacjentów nazywanym bólem krzyża, czy „korzonkami”.
W miejscach pracy siedzimy nie zawsze na ergonomicznych krzesłach, co przyczynia się do przeciążeń kręgosłupa
Poza tym nosimy do szkoły książki, które są coraz cięższe, gdyż są drukowane na papierze kredowym, i to w najistotniejszym okresie rozwoju fizycznego człowieka, co powoduje niepotrzebne przeciążenia kręgosłupa. Kiedy nadchodzi okres pokwitania w którym to rozrost kości mięśni i ścięgien, które tworzą układ ruchu, jest przyśpieszony nie jesteśmy świadomi jak istotna jest wtedy opieka Chiropraktyczna, aby zapobiec zniszczeniu aparatu ruchu spowodowanym poprzez w/w przeciążenia.
Dla człowieka, okres rozwoju, jest najwłaściwszym okresem rozpoczęcia opieki chiropraktycznej, która nie tylko eliminuje szkodliwe przeciążenia z aparatu ruchu, ale przede wszystkim edukuje jak żyć, aby zapobiec powstawaniu dolegliwości układu ruchu m.in. skoliozy, czyli skrzywieniu bocznemu kręgosłupa. Z rozwojem aparatu ruchu zwiększa się aktywność sportowa dojrzewającego człowieka, co pociąga za sobą zwiększone prawdopodobieństwo kontuzji. Niektóre kontuzje sportowe pozostawiają trwałe skutki zaburzające czynności aparatu ruchu i mogą być powodem takich dolegliwości jak rwa kulszowa, ramienna, bóle stawów obwodowych, migrenowe bóle głowy i inne.
Praca zawodowa stawia przed nami coraz to większe wyzwania. Pracujemy dłużej i bardziej intensywnie, co związane jest zazwyczaj z wieloma godzinami siedzenia przy biurku, komputerze, czy w samochodzie. Wynikiem czego nasz aparat ruchu, czyli nasze kończyny górne i dolne, miednica, kręgosłup i czaszka, zaczyna nam dokuczać, co początkowo objawia się jako ogólnie odczuwana sztywność i zmniejszony zakres ruchów, później pojawiają się ostrzegawcze, ale jeszcze krótkotrwałe bóle w rejonie krzyża, albo karku.
Ignorowanie tych ostrzegawczych sygnałów dekompensacji układu ruchu prowadzi najczęściej do nagłego , silnego ataku bólu, po którym nie możemy się już wyprostować, a często kończy się ono kilkudniowym wymuszonym pobytem na podłodze w pozycji leżącej. Końcowy scenariusz tego artykułu może jednak nie mieć miejsca, jeżeli poddamy się opiece chiropraktycznej.
Chiropraktyka analizuje proces powstawania choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.
JEŻELI TAK JEST W PAŃSTWA PRZYPADKU, CHIROPRAKTYK JEST NAJWŁAŚCIWSZĄ OSOBĄ, DO KTÓREJ NALEŻY ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC !!! ZAPRASZAM TEL. 606998116
Wykorzystano artykuły STOWARZYSZENIA CHOROPRAKTYCY POLSCY Henryk Dyczek